Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod płytkami
Systemy elektrycznego ogrzewania podłogowego doskonale sprawdzają się w kuchni czy łazience. Jest to związane z charakterystyką płytek gresowych. Podobne cechy wykazuje także rzadziej spotykany kamień naturalny. Oba rodzaje posadzki doskonale współpracują z elektrycznymi systemami ogrzewania podłogowymi. Sprawdź sam, dlaczego tak jest i w jaki sposób zaprojektować system elektrycznego ogrzewania pod tego typu posadzki.
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie podłogi w kontenerze
Kontenery mieszkalne, biurowe czy sanitarne mają bardzo małą powierzchnię użytkową, dlatego też zamontowanie pieca lub kotła to bardzo niekorzystne rozwiązanie. Aby zapewnić maksymalną ilość miejsca, warto postawić na ogrzewanie elektryczne. Czy jest to jednak bezpieczne? Sprawdź, jak wyglądają zalety i wady elektrycznego ogrzewania powierzchniowego w kontenerach.
Czytaj więcej
Mata grzewcza do sauny,  łaźni parowej i obiektów SPA
Wysoka temperatura w saunie uzyskiwana jest dzięki specjalnym piecom. Często głównym źródłem ciepła są rozgrzane kamienie, które polewa się wodą w celu uzyskania odpowiedniej wilgotności. Okazuje się jednak, że podłoga w saunach lub łaźniach parowych jest często zimna i musi być dodatkowo ogrzewana matami grzewczymi, aby zapewnić dodatkowy komfort ciepłej podłogi. Dlaczego ich montaż jest wskazany i czym się charakteryzują?
Czytaj więcej
Jak obniżyć rachunki za prąd, mając elektryczne ogrzewanie
Wysokość rachunków za energię elektryczną spędza sen z powiek wielu ludzi w Polsce. Ciągłe podwyżki, niejasne programy pomocowe (jak zamrożenie ceny tylko do 2 lub 3 tysięcy kWh) oraz skomplikowane faktury, zawierające wiele składowych. Jednocześnie większość urządzeń domowych wymaga zasilania prądem – bez niego nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. Czy jest jakiś dobry sposób na niższe rachunki?
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie ziemi w szklarni
Ogrzewana jest przede wszystkim gleba, czyli miejsce, w którym kiełkują nasiona. Na wczesnych etapach rozwoju to właśnie gleba musi osiągnąć odpowiednią temperaturę, aby warzywa rosły szybciej. Alternatywne źródła ogrzewania musiałyby zużywać znacznie więcej paliwa, aby osiągnąć ten sam cel.
Czytaj więcej
Elektryczne + wodne ogrzewanie podłogowe = ubezpieczony!
Trudno dziś przewidzieć, który system sprawdzi się w przyszłości. Ponadto, posiadając dodatkowy system ogrzewania, można się zabezpieczyć na wypadek awarii lub zbyt mroźnej zimy (w przypadku pomp ciepła, które mogą być w takiej sytuacji niewydajne). Czy można w jednej podłodze zamontować ogrzewanie wodne i maty grzewcze? I czy to dobry pomysł?
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie podłogowe | Jak to działa?
System grzewczy to jeden z kluczowych elementów wyposażenia budynku. Utrzymywanie optymalnej temperatury w domu to także największe koszty stałe z nim związane. Czy jednak musisz dopasowywać się do układu kaloryferów i sposobu działania centralnego ogrzewania?
Czytaj więcej
Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe wpływa na zdrowie?
Część osób obawia się promieniowania elektromagnetycznego, którego źródłem ma być mata lub przewód grzewczy. Naukowcy jednak uspokajają – jest ono w pełni bezpieczne. Natomiast wymiana ogrzewania w domu na elektryczne może przynieść sporo korzyści dla zdrowia domowników. Jaki jest zatem prawdziwy wpływ mat grzewczych na zdrowie?
Czytaj więcej
Czy warto wybrać ekologiczne ogrzewanie domu?
Zgodnie z wiedzą naukowców tempo zmian wynika między innymi z działalności człowieka, dlatego też wiele państw oraz Unia Europejska wprowadza kolejne przepisy, mające na celu ochronę środowiska naturalnego i spowolnienie ocieplania się klimatu.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Szybka i terminowa dostawa, kontakt z klientem
2024-03-29
Dzięki doradztwie na etapie zakupu 5 gwiazdek
pixel