Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe wolno się nagrzewa? Najczęstsze problemy!
Włączyłeś ogrzewanie i nie możesz się doczekać, aż w domu będzie w końcu ciepło? Temperatura podłogi rośnie bardzo powoli? Zastanawiasz się, jaka jest przyczyna słabego działania Twojej instalacji? Czasem wina leży w niewłaściwym montażu maty grzewczej, innym razem jest to kwestia niewłaściwych ustawień. Zanim zamówisz serwis, warto sprawdzić kilka najczęściej popełnianych błędów.
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie podłogowe czy grzejniki elektryczne? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?
Obserwowany w ostatnich latach szybki rozwój instalacji fotowoltaicznych na całym świecie zachęca ludzi do przechodzenia na elektryczne systemy grzewcze. Pozwoli to na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie przydomowej elektrowni słonecznej. Do wyboru są dwa często proponowane rozwiązania: grzejniki elektryczne oraz maty i przewody grzewcze. Czym różnią się te systemy grzewcze i który z nich warto wybrać do swojego domu? Sprawdź sam!
Czytaj więcej
Fotowoltaika = elektryczne ogrzewanie podłogowe za darmo
Panele fotowoltaiczne nadal cieszą się dużą popularnością. Jednak coraz większy nacisk kładzie się na wykorzystywanie wytworzonej energii od razu na własne cele – bez jej przesyłania do sieci energetycznej. W jaki sposób można zoptymalizować pracę domowej elektrowni słonecznej?
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie podłogowe | Jak to działa?
System grzewczy to jeden z kluczowych elementów wyposażenia budynku. Utrzymywanie optymalnej temperatury w domu to także największe koszty stałe z nim związane. Czy jednak musisz dopasowywać się do układu kaloryferów i sposobu działania centralnego ogrzewania?
Czytaj więcej
Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe może działać cały czas?
Większość systemów ogrzewania uruchamiana jest w okresie jesiennym, a po sezonie, późną wiosną, wygasza się je, by nie pracowały niepotrzebnie latem. Stąd rodzi się proste pytanie: czy ogrzewanie podłogowe także należy wyłączać poza sezonem grzewczym? Podpowiadamy jak to zrobić i dlaczego jest to tak ważne.
Czytaj więcej
Jak obniżyć rachunki za prąd, mając elektryczne ogrzewanie
Wysokość rachunków za energię elektryczną spędza sen z powiek wielu ludzi w Polsce. Ciągłe podwyżki, niejasne programy pomocowe (jak zamrożenie ceny tylko do 2 lub 3 tysięcy kWh) oraz skomplikowane faktury, zawierające wiele składowych. Jednocześnie większość urządzeń domowych wymaga zasilania prądem – bez niego nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. Czy jest jakiś dobry sposób na niższe rachunki?
Czytaj więcej
Ile prądu zużywa i ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe?
W społeczeństwie nadal funkcjonuje mit, że ogrzewanie podłogowe elektryczne jest niezwykle kosztowne. Groźba ogromnych podwyżek cen prądu dodatkowo może budzić niechęć do tego typu ogrzewania domu. Jednak warto sprawdzić, na ile takie opinie są uzasadnione. Poniżej dowiesz się, jak duży wpływ na Twoje rachunki będzie miało ogrzewanie budynku przewodem grzejnym lub matą grzewczą.
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod płytkami
Systemy elektrycznego ogrzewania podłogowego doskonale sprawdzają się w kuchni czy łazience. Jest to związane z charakterystyką płytek gresowych. Podobne cechy wykazuje także rzadziej spotykany kamień naturalny. Oba rodzaje posadzki doskonale współpracują z elektrycznymi systemami ogrzewania podłogowymi. Sprawdź sam, dlaczego tak jest i w jaki sposób zaprojektować system elektrycznego ogrzewania pod tego typu posadzki.
Czytaj więcej
pixel