Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Instalacja elektryczna

Jak podłączyć termostat podłogowy przez stycznik?
Większość domowych pomieszczeń nie ma dużej powierzchni, dzięki czemu nie ma problemu z zasilaniem mat grzewczych i przewodów grzejnych za pomocą jednego sterownika - termostatu pokojowego. Toteż temat ten jest pomijany w wielu poradnikach. Jak jednak wygląda sytuacja z dużymi powierzchniami z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym?
Czytaj więcej
Jaki bezpiecznik do maty grzewczej?
W instalacjach elektrycznych płynie prąd, który może stanowić zagrożenie dla człowieka. Z tego powodu stosuje się odpowiednie zabezpieczenia, które minimalizują takie ryzyko. Najczęściej są to bezpieczniki nadprądowe oraz wyłączniki różnicowoprądowe. Aby pełniły one swoją funkcję, ich parametry muszą być dobrane do instalacji grzewczej.
Czytaj więcej
Elektryczne strefy ochronne w łazience
W miejscach, gdzie urządzenia narażone są na kontakt z wodą, takich jak łazienki, określone zostały elektryczne strefy bezpieczeństwa. Mają one ogromne znaczenie przy montażu termostatów łazienkowych i innych sprzętów zasilanych energią elektryczną. Warto zatem zapoznać się z definicją tych obszarów i wiedzieć, co one oznaczają w praktyce.
Czytaj więcej
Jak zmierzyć matę grzewczą podłogową?
Do wykonania pomiarów maty grzewczej podłogowej potrzebny jest miernik z funkcją niskonapięciowego pomiaru rezystancji oraz z funkcją pomiaru rezystancji izolacji. W pierwszym pomiarze wykonujemy pomiar rezystancji izolacji. Pomiary rezystancji izolacji wykon…
Czytaj więcej
Jak zmierzyć przewód grzejny podłogowy?
Do wykonania pomiarów przewodu grzejnego potrzebny jest miernik z funkcją niskonapięciowego pomiaru rezystancji oraz z funkcją pomiaru rezystancji izolacji. W pierwszym pomiarze wykonujemy pomiar rezystancji izolacji. Pomiary rezystancji izolacji wykonuje się w…
Czytaj więcej
pixel