Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mata grzewcza do łazienki - Musisz to wiedzieć!

2024-03-28
Mata grzewcza do łazienki - Musisz to wiedzieć!

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w postaci maty grzewczej to element luksusu w każdej łazience. Jego działanie zapewnia miłą, ciepłą podłogę. Po wyjściu z gorącego prysznica nie doznasz już szoku związanego z dotykiem zimnych, nieprzyjemnych kafelek. Delikatne ciepło, równomiernie wydzielane przez całą podłogę, będzie doskonałym uzupełnieniem gorącej, bujnej kąpieli. Możesz zapomnieć o dreszczach po wyjściu spod wody. Co więcej, ogrzewanie podłogowe schowane jest pod posadzką, co oznacza, że Twojej łazienki nie będzie dłużej szpecił grzejnik naścienny. Uwolnione w ten sposób miejsce możesz przeznaczyć na dodatkowy wieszak. Dodatkową matę grzewczą możesz zainstalować na ścianie, pod płytkami. Dzięki temu powieszone w tym miejscu ręczniki szybko wyschną, a w czasie używania będą przyjemnie ciepłe.

Zalety zastosowania maty grzewczej w łazience

mata grzewcza do łazienki

 • Ogrzewanie podłogowe idealnie pasuje do wszystkich łazienek i stref prysznicowych, niezależnie od ich wielkości czy pokrycia podłogi. Nasze produkty są całkowicie bezpieczne, więc bez problemu można je stosować nawet pod prysznicem.
 • Nasze systemy mogą być stosowane jako podstawowe źródło ogrzewania w prawie wszystkich łazienkach, zapewniając przyjemne, ciepłe pomieszczenie od rana do wieczora. Mogą być również używane jako prosty system ogrzewania podłogowego dla efektu ciepłej podłogi, jeśli Twoja łazienka jest ogrzewana przez alternatywny system. W każdym przypadku jest to niewątpliwy element luksusu w doskonałej cenie.
 • Łazienki zazwyczaj mają zimne w dotyku podłogi, które mogą powodować dreszcze po wyjściu z wanny lub prysznica. System elektrycznego ogrzewania podłogowego przekształca chłodne posadzki w luksusowe ciepłe płytki.
 • Nasze maty grzewcze QuickNet-160 mają bardzo szybki czas reakcji, który pozwala na ogrzanie podłogi w ciągu zaledwie dziesięciu - dwudziestu minut. Wystarczy zatem je uruchomić tuż przed wejściem do wody.
 • Delikatne ciepło, zapewnione przez ogrzewanie podłogowe, minimalizuje ruch powietrza, a tym samym zapobiega przeciągom i pomaga stworzyć środowisko o niskiej zawartości kurzu, pyłków i alergenów. Rozprowadzając ciepło po całym pomieszczeniu, ogrzewanie podłogowe pozwala uniknąć nadmiernego promieniowania cieplnego, które mogą wytwarzać grzejniki.
 • Jeśli masz małą łazienkę (lub toaletę) wyłożoną płytami czy posadzką kamienną, skorzystaj z systemu maty grzewczej o mocy 160 W/m2. W ten sposób zniwelujesz duże straty ciepła, charakterystyczne dla takich pomieszczeń.
 • Podczas gdy koszt instalacji systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience jest mały, dla wielu osób jest to niezwykły luksus, który wyceniają dużo powyżej wartości samego systemu. Wykorzystaj to, jeśli sprzedajesz swoją nieruchomość: dom z ogrzewaniem podłogowym osiągnie znacznie wyższą cenę, niż wynikałoby to z kosztów takiej instalacji.
 • Instalacja elektrycznego ogrzewania podłogowego jest niewidoczna. Dzięki temu nie szpeci Twojej łazienki, a jednocześnie jest w pełni bezpieczna.
 • Maty grzewcze są coraz częściej stosowane w podłodze pryszniców oraz w dolnych ścianach, aby szybko wysuszyć je po kąpieli i tym samym zapobiec rozwojowi pleśni czy przebarwieniu fugi.
 • Równomierne rozłożenie ciepła powoduje, że optymalne warunki panują zawsze w całej łazience. Możesz zapomnieć o zbyt gorącym powietrzu w pobliżu grzejnika i za zimnym w pozostałej części pomieszczenia.
 • Dzięki prawie 100% wydajności i szybkiemu czasowi nagrzewania, każdy z naszych elektrycznych systemów ogrzewania podłogowego działa w niższej temperaturze niż konwencjonalny system ogrzewania. Wpływa to na niższe zużycie energii, a zatem mniejsze koszty ogrzewania pomieszczeń.
 • Systemy podłogowe nVent RAYCHEM posiadają najkorzystniejszą dla klienta gwarancję, która obejmuje również naprawę uszkodzenia w podłodze i przywrócenie jej do stanu zastanego (sprzed wystąpienia awarii).

Czy można montować matę grzewczą pod prysznicem?

Czy można montować matę grzewczą pod prysznicem?

Instalacja ogrzewania podłogowego elektrycznego pod natryskiem to kontrowersyjny temat. W końcu jest to strefa „0”, która wymaga wysokiego stopnia ochrony elektrycznej. Jest to główny argument przeciwników takiego rozwiązania.

Jednak dyskusja na ten temat jest zupełnie niepotrzebna, ponieważ producenty dokonał wszelkich starań i wykonał ją z materiałów przeznaczonych do pracy w tego typu środowisku. Chodzi między innymi o maty z serii QuickNet. Posiadają one odpowiednie normy i dopuszczenia, a sposób instalacji dodatkowo zabezpiecza ją przed uszkodzeniem mechanicznym.

Jedyną różnicą jest montaż instalacji przez elektryka z uprawnieniami oraz wykonanie stosownych pomiarów. Najważniejsze jest jednak, że elektryczne ogrzewanie podłogowe może być bezpiecznie stosowane także pod prysznicami bez brodzika (umieszczonych bezpośrednio pod podłogą).

Przeczytaj więcej:

Mata grzewcza w łazience na ścianie

Mata grzewcza w łazience na ścianie

 • Ogrzewanie ścienne najczęściej jest stosowane jako ukryty system ogrzewania i suszenia ręczników. Prąd konwekcyjny ogrzewa ścianę, a emitowane przez nią ciepło ogrzewa ręczniki powieszone na ścianie. Dzięki temu można pozbyć się z nich wilgoci, na przykład po wycieraniu rąk.
 • Ogrzewanie matą grzewczą zapewnia bezpieczną temperaturę ściany, która oddziałuje na całej powierzchni. W ten sposób nie ma ryzyka poparzenia się, a jednocześnie skuteczność suszenia ręczników jest bardzo wysoka.
 • Maty QuickNet dostosowane są do montowania w powierzchniach poziomych i pionowych, dzięki czemu każda ściana może służyć do ogrzewania ręczników w Twojej łazience.
 • Ciepła ściana w łazience może służyć także jako dodatkowe ogrzewanie łazienki. Opieranie się na takiej ciepłej ścianie może być bardzo przyjemne i pomóc osuszyć mokre plecy lub włosy.

Przeczytaj więcej:

Jaka mata grzewcza do łazienki?

Jaka mata grzewcza do łazienki?

 • Mata grzewcza do łazienki musi zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego konieczne jest kupowanie produktów w znanej i renomowanej firmie jak nVent RAYCHEM.
 • Nasze maty grzewcze oraz kable do ogrzewania podłogowego posiadają certyfikaty bezpieczeństwa uznawane na całym świecie. Poświadczają one, że zgodnie z przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnymi, nasze produkty mogą być stosowane w każdym domu.
 • Dobór odpowiedniej mocy grzewczej jest bardzo ważny. Zbyt słaba instalacja może nie dać rady ogrzać pomieszczenia. Zbyt mocna natomiast nie będzie działać optymalnie i często będzie się wyłączać. Na szczęście możesz zadzwonić do nas i dopytać o szczegóły. Na podstawie kilku prostych pytań podpowiemy, jaka moc sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Czym należy kierować się przy wyborze maty grzewczej do łazienki?

Nie każde rozwiązanie sprawdzi się w takim miejscu, dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie instrukcji na opakowaniu. Powinna się znaleźć tam informacja o takim przeznaczeniu danego modelu maty grzewczej. Poza tym warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów:

 • Moc grzewcza. Jednym z najważniejszych parametrów ogrzewania podłogowego do łazienki jest moc stosowanych mat. W łazience najlepiej sprawdzają się maty o mocy 150 – 170 W/m².
 • Sposób mocowania maty. Niektóre rozwiązania są bardzo proste w zastosowaniu, inne wymagają więcej pracy. W przypadku zatrudnienia fachowca problem ten staje się mniej istotny.
 • Nie bez znaczenia przy wyborze maty jest także jej cena. Nie zawsze tańsze modele będą lepszym wyjściem. Dlatego warto dokładnie porównać parametry dostępny mat do ogrzewania podłogowego, aby wybrać optymalną opcję do zakupu.
 • Zwróć szczególną uwagę na gwarancję produktu! Gwarancja powinna obejmować również naprawę podłogi a nie tylko wymianę na nowy produkt.

Na rynku znajdziesz różne maty grzewcze, które doskonale sprawdzą się także pod płytkami łazienkowymi. Doskonałym przykładem może być nasz system nVent RAYCHEM QuickNet. Sprawdzi się on w każdej łazience i zwiększy komfort, szczególnie czynności wykonywanych po kąpieli, gdy mokre ciało jest szczególnie narażone na zimno.

Co na podłogę do łazienki?

Co na podłogę do łazienki?

 • Najpopularniejszym wykończeniem podłogi w łazience pozostają płytki ceramiczne. Doskonale współpracują one z matami grzewczymi, ponieważ ten system ogrzewania pozwala na pozbycie się największej wady płytek - zimnego, nieprzyjemnego dotyku.
 • Systemy o mocy 160 W/m2 zapewniają szybki czas nagrzewania, dlatego też doskonale sprawdzą się w przypadku łazienek - wystarczy włączyć matę przed rozpoczęciem kąpieli, by zapewnić sobie luksusowe warunki przy wychodzeniu z wanny.
 • Systemy mat grzewczych sprawdzają się także w przypadku podłóg winylowych, klejonych klepką czy paneli podłogowych. Wystarczy zalać maty masą poziomującą o grubości 15 mm dla mat grzewczych QuickNet-90 lub 25 - 30 mm dla mat grzewczych QuickNet-160, a na tak przygotowane podłoże może kłaść każdy rodzaj podłogi.
 • Ogrzewanie podłogowe jest uniwersalnym rozwiązaniem - nie musisz przygotowywać dodatkowych instalacji, ani dostosowywać budynku do tego typu systemów. Wystarczy zamontować system w podłodze i doprowadzić do niego zasilanie.

Co zamiast maty grzewczej do łazienki pod płytki?

Co zamiast maty grzewczej do łazienki pod płytki?

 • Zamiast maty grzewczej można stosować także przewód grzejny o grubości 4 - 6 mm. Sprawdzi się on zwłaszcza w małych łazienkach o skomplikowanej geometrii podłogi. Kabel można w łatwy sposób montować w każdym zakamarku, zapewniając właściwe rozprowadzanie ciepła.
 • Kable grzewcze to mniejszy koszt materiałowy przy instalacji.
 • Tego typu systemy zapewniają bardzo stabilną temperaturę, dlatego stosuje się je głównie do regularnie ogrzewanych pomieszczeń.
 • Zastosowanie przewodów grzejnych nie wpływa w istotny sposób na wysokość podłogi.
 • Instalacje oparte o przewody mogą osiągać znacznie wyższą moc, nawet do 180 W/m2, ze względu na gęstość ułożenia. Dzięki temu łatwiej ogrzać pomieszczenia narażone na duże straty cieplne.
 • Nasze zestawy, mimo że zawierają zawsze w komplecie klej o wysokim stopniu adhezji do mocowania kabla do podłoża, można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy ogrzewaniu podłogi w łazience?

mata grzejna do łazienki

 • Zwykle większość dostępnej powierzchni podłogi w łazience pokrywa się ogrzewaniem podłogowym. Także pod wszelkimi meblami łazienkowymi podwieszanymi do ściany czy wolnostojącymi wannami. Natomiast nie zalecamy instalacji maty grzewczej pod meblami stojącymi bezpośrednio na podłodze, ponieważ mogą one zatrzymać ciepło i spowodować uszkodzenie systemu. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym montażu maty grzewczej pod płytkami.
 • Mniejsze łazienki, toalety i oranżerie zwykle mają duże straty ciepła i tylko część ich podłogi może być ogrzewana. Z tego powodu pożądana jest duża moc (nawet 200 W/m2) systemu, aby zapewnić szybki wzrost temperatury i zniwelowanie utraty ciepła. Dzięki temu system, zamiast pracować cały dzień na niskim poziomie, po prostu włączasz na czas, w którym chcesz korzystać z oranżerii, oszczędzając energię w pozostałym czasie.
 • W przypadku łazienek ze źle zaizolowaną podłogą sugerujemy rozważenie zastosowania strukturalnych płyt termoizolacyjnych montowanych pod systemem grzewczym. Płyty te przyspieszą czas reakcji ogrzewania. Oznacza to, że po włączeniu mat grzewczych podłoga szybciej osiągnie żądaną temperaturę, oszczędzając energię i pieniądze.
 • Należy pamiętać, że termostat steruje ogrzewaniem za pomocą czujnika temperatury podłogi i czujnika temperatury powietrza (umieszczonego w obudowie urządzenia). Dlatego musi on być zainstalowany zawsze wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia tj. w naszej łazience. Należy umieścić go na ścianie poza strefami niebezpiecznymi (narażonymi na kontakt z wodą) - porozmawiaj ze swoim elektrykiem, aby uzyskać więcej informacji.
 • Maty pod płytki nVent RAYCHEM QuickNet-160 są w pełni i dokładnie uziemione dla bezpieczeństwa i nie ma potrzeby montażu na macie dodatkowej stalowej siatki uziemiającej. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze.

Maty grzewcza do łazienki opinie

Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany na instalację mat grzewczych w łazience oraz pod prysznicem, zapoznaj się z opiniami klientów. Akcentują oni znaczne polepszenie komfortu po kąpieli. Grzejąca mokre stopy podłoga jest przyjemna i ułatwia dokładne wytarcie się ręcznikiem oraz inne czynności po kąpieli jak suszenie włosów. Jeśli masz jeszcze jakieś obawy lub wątpliwości, zachęcamy do zatelefonowania do nas. Chętnie wyjaśnimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
produkt bardzo dobry, spełnia moje oczekiwania, zamówienie zrealizowana bardzo szybko, profesjonalna obsługa i kontakt
2024-04-03
Szybka i terminowa dostawa, kontakt z klientem
pixel