Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przenośna mata grzewcza do rozmrażania zamarźniętego gruntu

( ilość produktów: 1 )

Przenośne maty grzewcze do rozmrażania zamarzniętego gruntu to urządzenia służące do ogrzewania obszarów zamarzniętego gruntu, takich jak ziemia, schody, chodniki, drogi lub inne zamarznięte powierzchnie. Są one również wykorzystywane do ogrzewania maszyn, rozmrażania bel kiszonki, kopania grobów i rozbierania zamarzniętej kostki brukowej. Te maty grzewcze są przenośne, co oznacza, że można je łatwo przenosić z jednego miejsca do drugiego w zależności od potrzeb. Zasilane napięciem 230 V AC.

Przenośne maty grzewcze do rozmrażania zamarzniętego gruntu mogą być zasilane ze zwykłego źródła energii elektrycznej lub być bardziej mobilne, wykorzystując na przykład generatory.

Zamarznięta ziemia to poważny problem zwłaszcza w miejscach, w których prowadzone są roboty ziemne. Podnosi on koszty przeprowadzanych prac i sprawia, że trzeba poświęcić na nie o wiele więcej czasu niż w normalnych warunkach. Na szczęście wiemy, jak temu zaradzić. Nasz sposób to rozmrażanie ziemi. Na czym ono polega? Jakie urządzenia są do potrzebne do jego przeprowadzenia? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz poniżej. Przeczytaj je, a potem sprawdź naszą ofertę produktów z tej kategorii. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród niej urządzenia, dzięki którym zamarznięta ziemia nie pokrzyżuje Twoich planów.

Na czym polega rozmrażanie ziemi?

Skutecznym sposobem rozmrażania ziemi jest użycie przenośnej maty grzewczej nVent RAYCHEM EM-DEFROST-MAT, którą kupisz w naszym sklepie internetowym dolejsz.pl. To mobilne, bardzo praktyczne urządzenie jest elastyczne, dlatego łatwo dopasowuje się do kształtu danego podłoża. Ponadto mata grzewcza jest lekka, więc bez problemu można ją transportować i szybko rozłożyć.

Na czym polega rozmrażanie przy użyciu takiego urządzenia? To proste: wystarczy podpiąć je do prądu 230 V AC, może to być zasilanie z sieci energetycznej bądź prądotwórczy agregat. Samo podłączenie ułatwia długi, bo aż 3-metrowy przewód zasilający, który jest do niego dołączony. Tak przygotowaną matę grzewczą należy rozłożyć na zamarzniętym gruncie. Jeśli chcesz zwiększyć wydajność urządzenia, pod matę połóż płytę OSB lub drewnianą paletę, dzięki temu będzie ona lepiej przylegać do podłoża. Podłączona do prądu mata wytwarza ciepło i rozmraża grunt, na którym jest umiejscowiona.

Mata grzewcza do rozmrażania gleby i zamarzniętej ziemi

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wiele rodzajów mat grzewczych, w tym wspomniany wyżej przenośny model marki nVent RAYCHEM, którego jesteśmy dystrybutorem. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to składa się z maty - solidnej oraz trwałej, a to dzięki temu, że wykonanej z odpornego na uszkodzenia sztucznego materiału. W jej środku umieszczony jest specjalny kabel grzejny, który po podpięciu do źródła prądu, staje się ciepły i ogrzewa najbliższe otoczenie. Produkt ten jest nieodzowny nie tylko podczas prac budowlanych czy remontowych na wolnym powietrzu, ale także w trakcie przeprowadzania wykopów pod groby i usuwania różnego rodzaju awarii, na przykład naprawiania rurociągów, kanalizacji, rur gazowych.

Rozmrażania ziemi za pomocą przenośnej maty grzewczej - najważniejsze zalety

  • Mobilność. Polecana przez nas mata grzewcza jest lekka, a co za tym idzie możesz ją bez problemu włożyć do samochodu i przewieźć na plac budowy czy inne miejsce, w którym ma być używana.
  • Szerokie zastosowanie. Rozmrażanie ziemi to niejedyne zastosowanie maty nVent RAYCHEM. Urządzenie to nadaje się także do roztapiania lodu na podjazdach, parkingach czy rampach, odszraniania wykopów oraz ogrzewania sprzętów remontowych i budowlanych.
  • Wygoda. Matę grzewczą możesz zabrać ze sobą w każde miejsce, a jej przeniesienie ułatwią Ci dołączone do niej szerokie uchwyty. Z kolei zamieszczone po bokach urządzenia oczka, sprawiają, że jego przymocowanie czy zawieszenie nie sprawi Ci trudności.
  • Prosta obsługa. Sprowadza się ona do rozłożenia maty grzewczej i podłączenia jej do źródła energii elektrycznej.
  • Oszczędność energii. Urządzenie do rozmrażania gleby, które proponujemy, jest skuteczne, ale jednocześnie nie zużywa dużo energii.
  • Bezpieczeństwo. Wodoodporna, oznakowana, a co za tym dobrze widoczna.
  • Z wbudowaną ochroną przed przegrzaniem mata jest maksymalnie bezpieczna w użytkowaniu.
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-03
Błyskawiczna wysyłka
2024-04-03
Szybka i terminowa dostawa, kontakt z klientem
pixel