Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przewody grzejne podłogowe - samoregulujące i energooszczędne

( ilość produktów: 3 )

Elektryczne ogrzewanie podłogowe energooszczędne

Przewody grzejne podłogowe RAYCHEM T2Red są wysokiej jakości, samoregulującymi i energooszczędnymi systemami ogrzewania podłogowego. Oferują one wiele zalet, które sprawiają, że są popularnym wyborem w branży grzewczej. Oto kilka cech charakterystycznych dla przewodów grzejnych RAYCHEM T2Red:

 • nVent RAYCHEM T2Red to samoregulujący się przewód grzejny, który dostosowuje swoją moc grzewczą w zależności od temperatury otoczenia, zapobiegając nadmiernemu zużyciu energii.
 • Zapewnia równomierne i efektywne rozprowadzanie ciepła po całej powierzchni podłogi.
 • Może być używany pod różnymi rodzajami pokryć podłogowych, takimi jak płytki, drewno, kamień, czy wykładziny.
 • Wykonany z wysokiej jakości materiałów, jest trwały i niezawodny, co zmniejsza ryzyko awarii i potrzebę napraw.
 • Docinając odpowiednią długość w trakcie montażu łatwo go dopasować do wielkości i kształtu każdego pomieszczenia. 
 • Samoregulujący system T2Red wykrywa automatycznie inne źródła ciepła takie jak promieniowanie słoneczne, urządzenia elektryczne czy ogrzewanie z kominka i odpowiednio dostosowuje swoją moc grzewczą.
 • Brak ryzyka przegrzania przewodu grzejnego pod meblami i dywanami, pozwala na dowolną aranżację wnętrza. Może być układany na każdym podłożu jak płytki, panele pływając, klepka drewniana, linoleum czy winyl w pomieszczeniach suchych i wilgotnych.

Energooszczędność:

 • Połączenie przewodu samoregulującego T2Red z płytą podłogową Reflectą stanowi zintegrowane rozwiązanie dla elektrycznego ogrzewania podłogowego, które jest energooszczędne i efektywne.
 • Dobrze zaprojektowany i zainstalowany system może przynieść znaczne oszczędności w kosztach energii.
 • Używanie zaawansowanych termostatów i systemów sterowania może pomóc w optymalizacji zużycia energii, umożliwiając ustawienie precyzyjnej temperatury i harmonogramu działania.

Zacznijmy od podstaw: Co to jest samoregulacja kabla grzejnego?

Technologia samoregulacji - w firmie nVent RAYCHEM wynaleziono i opatentowano samoregulujące przewody grzejne, które automatycznie dostosowują swoją moc grzewczą tak, aby skompensować zmiany temperatury. Zewnętrzna powłoka przewodu, oplot i wewnętrzna izolacja zapewniają mechaniczną, chemiczną i elektryczną ochronę ale magia dzieje się w przewodzącym rdzeniu kabla grzejnego.

Jak działa kabel grzewczy samoregulujący

Dwie równoległe żyły zasilające są zatopione w przewodzącym rdzeniu. Jeżeli obniża się temperatura otoczenia A, to rdzeń przewodu mikroskopijnie się kurczy i ilość ścieżek elektrycznych w rdzeniu zwiększa się. Wytwarzana jest większa ilość ciepła. Odwrotna sytuacja ma miejsce, gdy temperatura otoczenia wzrasta C, wtedy rdzeń rozszerza się, a ilość ścieżek elektrycznych się zmniejsza. Wytwarzana jest mniejsza ilość ciepła.

 • Samoregulujący przewód grzejny dostosowuje swoją moc grzewczą na długości całego przewodu. Dzięki temu taki system jest bezpiecznym i niezawodnym rozwiązaniem dla wielu aplikacji.
 • Samoregulujące przewody grzejne mogą się krzyżować i dotykać bez ryzyka przepalenia!
W miejscach gdzie jest zimniej (np. blisko okien i drzwi), przewód wytwarza więcej ciepła.

Blisko drzwi i okien występują zimne strefy. W miejscach gdzie jest zimniej np. blisko okien i drzwi, kabel wytwarza więcej ciepła. Więcej ciepła wytwarzanego jest w chłodniejszych miejscach blisko okien i drzwi, a mniej w miejscach cieplejszych.

Podczas dnia słońce ogrzewa podłogę przy oknie

Podczas dnia słońce ogrzewa podłogę przy oknie. Kabel wykrywa ogrzewającą się podłogę przez promienie słoneczne i obniża swoją moc grzewczą automatycznie. Brak ryzyka przegrzania.

Pod dywanem występuje mniejsze zapotrzebowanie na ciepło

Pod dywanem występuje mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. W miejscach cieplejszych, (np. na środku pomieszczenia lub pod dywanami i meblami) kabel wytwarza mniej ciepła. Brak ryzyka przegrzania lub uszkodzenia podłogi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Super
2024-04-03
Szybka i terminowa dostawa, kontakt z klientem
pixel