Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2024-04-16

Ogrzewanie elektryczne pod prysznicem?! o TAK!

Ogrzewanie elektryczne pod prysznicem?! o TAK!

Czy elektryczne ogrzewanie pod prysznicem nie jest groźne? Przecież to woda! Przewód grzejny marki nVent RAYCHEM zainstalowany pod prysznicem jest nie tylko w pełni bezpieczny, ale jeszcze zapewnia niesamowity komfort. Wyobraź sobie prysznic, w czasie którego nie czujesz pod stopami nieprzyjemnego, chłodnego brodzika, ale niezwykle ciepłe płytki. Mój kolejny klient również chciał wypróbować ten pomysł na własnych stopach!

Bezpieczne elektryczne ogrzewanie pod prysznicem?

Widzę, że kabiny walk-in, czyli nieposiadające brodzika, stają się coraz popularniejsze. Nie ma też w tym nic dziwnego. Łatwiejsze wchodzenie do środka, błyskawiczne mycie i więcej miejsca w łazience. Jednak główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość położenia przewodu grzejnego bezpośrednio pod prysznicem. Czy to bezpieczne? Instalację zalewam zawsze klejem, który stanowi doskonałą warstwę izolacyjną. Na nim kładzione są jeszcze płytki ceramiczne. A muszę podkreślić, że przewody grzejne nVent RAYCHEM same w sobie posiadają skuteczną izolację i specjalny oplot ochronny PE, zabezpieczającą przed porażeniem. Posiadają również stosowne dopuszczenia do montażu w strefach mokrych.

Mój klient postawił na elektryczne ogrzewanie podłogi pod prysznicem także z innego powodu. Chciał zwiększyć powierzchnię grzewczą w łazience. W tym celu przewód grzejny pod płytki ułożyłem nie tylko na niemal całej podłodze, ale również na ścianach. Tego typu elektryczne ogrzewanie ścienne umożliwia również suszenie ręczników, a jego ogromną przewagą nad grzejnikami łazienkowymi jest estetyka oraz więcej miejsca – cała instalacja mieści się w końcu pod wykończeniem ściany, więc jest zupełnie niewidoczna.

Wygoda i trwałość na lata

Klient planował położyć na podłodze duże płyty granitowe. W takiej sytuacji sprawa jest jasna: elektryczne ogrzewanie pod prysznicem i w całej łazience musi wytrzymać nie pięć czy dziesięć lat, ale znacznie dłużej. Jako instalator PRO RAYCHEM w Warszawie mogłem zaoferować aż 20 lat gwarancji na przewód grzejny oraz termostat łazienkowy. Obejmuje ona nie tylko dostarczenie nowego sprzętu, ale również naprawę awarii wraz z wykonaniem podłogi w standardzie sprzed wystąpienia problemu. Dzięki temu mój klient będzie miał pewność, że przez ten okres jego podłoga w łazience pozostanie bezpieczna.

Kilka porad dla instalatorów

Zdjęcia poniżej doskonale pokazują przebieg prac. Widać dla nich, jak przewód grzejny do ogrzewania w ścianie został zamocowany. Pozwala to na wskazanie kilku ważnych porad dla początkujących instalatorów:

  • Przewód grzejny pod płytki jest odsunięty od ścian po 8 cm. Jest to bardzo istotne ze względu na prawidłową pracę instalacji grzewczej.
  • Odpowiednia przerwa powinna być zachowana także od odpływów. Ja stosuję tutaj 10 cm odstęp, by ogrzewanie nie wysuszało wody.
  • Wiele instalatorów zastanawia się, gdzie umieścić czujnik temperatury w podłodze. Sprawdź zdjęcia poniżej: znajduje się on dokładnie pomiędzy przewodami. Powinien być też w miejscu odsłoniętym, a nie pod meblami czy koszem na bieliznę – w ten sposób odczyt temperatury będzie zawsze prawidłowy.
  • Pamiętaj o zwymiarowaniu całej instalacji. Sam wyniki zapisuję kredą na ścianie, a następnie wykonuję dokumentację fotograficzną. Nie chodzi tu jednak o udowodnienie, czy przewód grzejny był ułożony prawidłowo. Zdjęcia takie ułatwiają po kilku latach ustalenie, gdzie przebiegają przewody grzewcze. Ułatwi to prace montażowe i remontowe w przyszłości.

Gdy wiesz, jak zrobić elektryczne ogrzewanie ścienne, więc możesz zapewnić swoim klientom maksymalny komfort w ich łazience. Dzięki zdobytej przeze mnie wiedzy, elektryczne ogrzewanie, które wykonuję, spełnia wszystkie wymagania moich domowników, a często nawet mogę ich pozytywnie zaskoczyć działaniem systemów grzewczych. Tak było też w tym przypadku – prysznic typu walk-in sprawdził się bowiem rewelacyjnie.

Montaż wykonano przewodem grzejnym pod płytki T2Black-12, sterowanie termostatem SENZ WIFI w Warszawie.

Ogrzewanie ścienne w łazience

Łazienka z ogrzewaniem pod prysznicem

Ogrzewanie elektryczne pod prysznicem

Kabel grzewczy podłogowy montaż

Kabel grzewczy do ogrzewania ściany

wylewka pod elektryczne ogrzewanie podłogowe

wylewka na ogrzewnie podłogowe elektryczne

Łazienka z ogrzewaniem ściennym

Polecane

Przewód grzejny pod płytki - 14,5 m / 180 W - RAYCHEM T2Black-12 W/m Promocja

Przewód grzejny pod płytki - 14,5 m / 180 W - RAYCHEM T2Black-12 W/m

260,64 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 280,69 zł/1szt.-7% Cena regularna: 400,98 zł brutto/1szt.-35%
Przewód grzejny pod płytki - 35,5 m / 435W - RAYCHEM T2Black-12 W/m + termostat NRG-DM Promocja

Przewód grzejny pod płytki - 35,5 m / 435W - RAYCHEM T2Black-12 W/m + termostat NRG-DM

608,85 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 659,59 zł/1szt.-7% Cena regularna: 1 014,75 zł brutto/1szt.-40%
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Supportive, polite, patient for the client who does no know anything about the product) Thank you a lot for support! It was a great pleasure to work with you.
2024-02-09
Wszystko na czas
pixel