Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2024-05-07

Jaka mata grzewcza i jakie płytki do kuchni?

Do kuchni jeżeli będą płytki ceramiczne wybieramy matę grzewczą mocniejszą, pozwoli to szybciej nagrzać podłogę. Idealna będzie QuickNet 160 W/m² i taką zainstalowałem u klienta w Warszawie. Mata grzewcza o wymienionej mocy grzewczej spokojnie ogrzeje płytki, gres a nawet płyty podłogowe z marmuru o grubości do 20 mm. Oczywiście czas nagrzewu będzie różnić się dla tych o grubości 8 mm i wynosi w przybliżeniu ok 20 - 30 minut do tych o grubości 20 mm.

W tej kuchni miałem proste zadanie, idealnie wpasowała się mata grzewcza o powierzchni 2,5 m2. Jej całkowita moc grzewcza to zaledwie 400 W.

Układając matę grzewczą należy pamiętać aby odsunąć od siebie siatki montaże, głównie kable grzewcze. Jak widać na zdjęciu kable grzewcze w każdym miejscu pomiędzy sobą mają zachowany bezpieczny taki sam odstęp jak jest to fabrycznie uplecione w tym modelu. Często mata grzewcza dotyka drugi pas maty grzewczej przez co kable grzewcze są zbyt blisko siebie, w tym miejscu podłoga będzie znacznie cieplejsza lub w najgorszej sytuacji może dojść do przepalenia się maty grzewczej. Zobacz dokładną instrukcję montażu jaka przygotowałem dla Ciebie.

mata grzewcza w kuchni

ogrzewanie podłogi w kuchni

mata grzewcza do kuchni

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-29
Dzięki doradztwie na etapie zakupu 5 gwiazdek
2024-03-14
Solidny w przystępnej cenie.
pixel