Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2024-04-19

Brak miejsca na matę grzewczą pod płytkami? + film

Jeden z moich klientów zdecydował się na generalny remont swojego mieszkania. Przy okazji chciał obniżyć koszty ogrzewania - postawił na elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience z wykorzystaniem maty grzewczej. Pomysł był świetny, ale szybko okazało się, że nawet najcieńsza mata grzewcza z naszej oferty (3,4 mm grubości) nie zmieści się w kleju pod płytkami.

Każdy dodatkowy milimetr kleju oznaczał, że płytki w łazience nie wyrównają się z podłogą w przedpokoju. Wykonanie podstopnicy nie wchodziło w grę. Szybko przyszło mi do głowy inne rozwiązanie na które zgodził się inwestor. W istniejącej wylewce wykonałem rowki o głębokości 10 mm, w których ukryłem przewód grzejny. Aby upewnić się, że wszystko będzie na swoim miejscu, użyłem dołączonego do zestawu kleju topliwego.

W ten sposób możliwe było zainstalowanie zestawu grzewczego z termostatem NRG-DM (nVent RAYCHEM T2Black przewód grzejny podłogowy o mocy grzewczej 12 W/m) pod płytkami, co w ogóle nie wpłynęło na ich wysokość. Kolejna instalacja w Warszawie zakończyła się pełnym sukcesem. Jeśli masz dla mnie kolejne wyzwanie związane z ciekawym i funkcjonalnym ogrzewaniem podłogowym - skontaktuj się ze mną.

 

montaż kabla grzewczego w rowkach

kabel grzewczy do bruzdy pod płytki

kabel grzewczy w bruździe w podłodze

brak miejsca na ogrzewanie elektryczne pod płytkami w łazience

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-14
Solidny w przystępnej cenie.
2024-03-12
szybko sprawnie i na temat
pixel