Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ogrzewanie podłogi w łazience kablem grzewczym

2024-05-28
Ogrzewanie podłogi w łazience kablem grzewczym

Elektryczne ogrzewanie podłogowe, montaż kabla grzewczego w łazience pod płytkami i pod prysznicem. Ze względu na nietypowy kształt podłogi w prezentowanym pomieszczeniu, łatwiejszym w montażu i tańszym rozwiązaniem od maty grzewczej jest kabel grzewczy. Obejrzyj poniższy film do końca i zobacz jak to robi nasz instalator z certyfikatem PRO RAYCHEM. 

Kable grzewcze podłogowe nVent RAYCHEM są najlepszym wyborem w przypadku skomplikowanych kształtów pomieszczeń. Podczas renowacji kable grzewcze mogą być układane na wszystkich typowych i stabilnych podłożach. Dostępne są w różnej mocy oraz w zestawach z termostatami pokojowymi które posiadają 12 lat gwarancji.  W dalszej części filmu zobaczysz jak prawidłowo zainstalować czujnik podłogowy.

 • Czas montażu kabla: 50 min
 • Kable będą zalane wylewką samopoziomującą: 12 - 15 mm
 • Wykończenie podłogi: panele winylowe (pod prysznicem masa żywiczna)
 • Zestaw grzewczy: nVent RAYCHEM T2Blue-10
 • Moc kabla grzewczego: 10 W/m
 • Moc grzewcza zestawu: 300 W
 • Przyjęta moc grzewcza: 120 W/m2
 • Powierzchnia ogrzewanej podłogi: 2,3m2
 • Wyliczone odstępy pomiędzy kablami: co 7,5 cm
 • Klej w zestawie z kablem grzewczym: tak
 • Gwarancja na termostat: 12 lat
 1. Wyznacz strefę grzewczą na podłodze uwzględniając stałą zabudowę i miejsca w których mogą być wiercone otwory w podłodze. Stosując kabel grzewczy o mocy 10 W/m odsuń się min 5 cm od ścian a od odpływu pod prysznicem min 8 - 10 cm. Kabel zainstalowany zbyt blisko syfonu może przyspieszać wysuszanie w nim wody. 
 2. Przed ułożeniem kabla grzewczego zmierz dokładnie wyznaczoną strefę. Przy skomplikowanych kształtach pomieszczenia zrobisz to łatwiej dzieląc poszczególne miejsca na prostokąty i kwadraty.Uzyskany wynik powierzchni podziel przez długość dobranego kabla grzewczego a następnie pomnóż przez 100 otrzymując dokładne odległości pomiędzy kablami grzewczymi. 
 3. Montujemy zestaw grzewczy nVent RAYCHEM T2Blue-10 z kablem grzewczym podłogowym o mocy 10 W/m. Prawidłowo zainstalowany kabel grzewczy T2Blue jest systemem bezawaryjnym, dlatego producent, pewien jakości swoich wyrobów, w ramach gwarancji ręczy również naprawą Twojej podłogi. Zestaw zawiera:
  • Rurę do montażu przewodowego czujnika temperatury w podłodze, wraz z mosiężną zaślepką i zabezpieczeniem.
  • Instrukcję montażu termostatu.
  • Zaawansowany termostat SENZ WIFI posiadający 12-sto letnią gwarancję. Dostarczany jest w białej ramce, opcjonalnie można dokupić ramkę w kolorze antracytowym lub metalicznym. Istnieje również możliwość dopasowania do systemów ramek innych firm.
  • Czujnik temperatury podłogi.
  • Klej na gorąco o większym stopniu adhezji.
  • Plakietki, instrukcję montażu i protokół pomiarów.
 4. Całość zapakowana jest w pudełko z systemem łatwego rozwijania co znacznie ułatwia i przyśpiesza montaż kabla. 
 5. Przed użyciem kabla grzewczego wykonaj pierwszy pomiar elektryczny. Zmierz rezystancję pomiędzy żyłami grzejnymi, prawidłowa wartość jaką powinniśmy otrzymać znajduje się na opakowaniu oraz na etykiecie przyklejonej do przewodu zasilającego. Wykonaj również pomiar rezystancji izolacji pod napięciem 1000V który powinien być większy niż 1000 Mega Ohm.
 6. Przygotuj rurę czujnika podłogowego. Zaślep jeden koniec załączoną do zestawu mosiężną zaślepką. Wyprostuj całą rurę i wprowadź do samego końca czujnik przewodowy. Wstępnie na tym etapie można wprowadzić rurę w ścianę.
 7. W dogodnym miejscu na podłodze ustaw przygotowane pudełko z kablem grzewczym. Przyklej go do podłoża klejem na gorąco.
 8. Montaż kabla zacznij od wprowadzenia przewodu zasilającego w stronę puszki termostatu.
 9. Ustal plan klejenia kabla grzewczego do podłogi. Od krawędzi wyznaczonej strefy odmierz połowę wyliczonych wcześniej odstępów i zacznij przyklejać kabel do podłogi. 
 10. Mufa połączeniowa musi znajdować się w warstwie kleju, nie wolno je wyginać i zmieniać kształtu.
 11. Pistolet do kleju powinien być dobrze rozgrzany, wykonuj tą czynność w rękawiczkach uważając aby nie poparzyć się gorącym klejem.
 12. Dobrze jest w pierwszej kolejności przykleić naciągnięty kabel grzewczy na jego skrajnych końcach a środkowe miejsca doklejać w kolejnym etapie montażu.
 13. Załączony do zestawu klej do mocowania kabli grzewczych ma podwyższony stopień adhezji i jest przeznaczony do montażu na gorąco przy użyciu pistoletu. Czas obróbki kleju wynosi ok 10 sekund, w zależności od rozmiaru, temperatury i przewodności cieplnej przyklejonego materiału. Klej osiąga pełną wytrzymałość po ostygnięciu klejonego fragmentu do temperatury pokojowej. 
 14. Podczas montażu nie należy chodzić po przewodach, jeżeli musisz to zrobić zabezpiecz je na przykład płytą OSB.
 15. Należy unikać mechanicznych uszkodzeń kabli grzejnych! W przypadku uszkodzenia kabla grzewczego należy zastosować dedykowany przez producenta zestaw naprawczy
 16. Rurę czujnika przyklej dokładnie między kablami grzewczymi, wyprofiluj ją tak, aby miała możliwie delikatne łuki. 
 17. Zamontowane kable grzewcze możesz zalać wylewką samopoziomującą lub rozprowadzić po nich zaprawę na bazie cementu, rozprowadzaj zawsze wzdłuż żył grzewczych. Stosuj przy tym środki ostrożności, aby nie pozrywać kabli oraz rury osłonowej czujnika temperatury podłogi.
 18. Wykonaj ponownie dwa pomiary, upewniając się przed zaklejeniem czy kabel nie został przypadkowo uszkodzony podczas montażu. Wyniki zapisz w protokole odbioru. Trzecie pomiary należy wykonać po zaklejeniu kabla.
 19. Wykonaj dokładną dokumentację fotograficzną. 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Polecane

Przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego - 10 m / 100 W - RAYCHEM T2Blue-10 W/m Okazja

Przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego - 10 m / 100 W - RAYCHEM T2Blue-10 W/m

239,36 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 222,26 zł/1szt.+7% Cena regularna: 341,94 zł brutto/1szt.-30%
Przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego - 15 m / 150 W - RAYCHEM T2Blue-10 W/m + termostat SENZ WIFI Okazja

Przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego - 15 m / 150 W - RAYCHEM T2Blue-10 W/m + termostat SENZ WIFI

786,09 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 673,79 zł/1szt.+16% Cena regularna: 1 122,99 zł brutto/1szt.-30%
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
produkt bardzo dobry, spełnia moje oczekiwania, zamówienie zrealizowana bardzo szybko, profesjonalna obsługa i kontakt
2024-04-03
Szybka i terminowa dostawa, kontakt z klientem
pixel