Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki sterownik do ogrzewania rynien nVent RAYCHEM?

2024-04-11
Jaki sterownik do ogrzewania rynien nVent RAYCHEM?

nVent RAYCHEM EMDR-10 sterownik do ogrzewania rynien

nVent RAYCHEM EMDR-10 specjalnie zaprojektowany elektroniczny sterownik do kontroli pracy systemu ogrzewania rynien i rur spustowych, gzymsów, dachu. W zależności od panującej na zewnątrz temperatury oraz poziomu wilgotności w rynnie urządzenie to załącza przewód grzejny, umożliwiając swobodne odprowadzanie wody powstającej na skutek rozpuszczania się śniegu. Sterownik wyposażony jest w cztery diody LED sygnalizujące stan pracy systemu oraz cztery potencjometry służące do nastaw parametrów systemu. Temperatura powietrza mierzona jest przez czujnik temperatury. Jeśli temperatura powietrza spadnie poniżej wartości ustawionej na sterowniku to urządzenie zapali żółtą diodę LED i po około 10 minutach aktywuje czujnik wilgotności. Jeśli zostanie wykryta wilgoć to sterownik zapali koleją żółtą diodę LED odpowiedzialną za wilgotność oraz załączy obwody grzewcze a następnie zapali czerwoną diodę LED.

Czujnik wilgoci do rynny i czujnik temperatury natynkowy w komplecie z EMDR-10

Czujnik wilgoci do rynny i czujnik temperatury natynkowy w komplecie z EMDR-10

Dużą zaletą tego rozwiązania jest czujnik wilgoci w postaci przewodu grzewczego: większa i szybsza powierzchnia wykrywania wilgoci oraz brak miedzianych elementów które z czasem utleniają się.

Ogrzewanie rynien pozostanie załączony do czasu gdy:

 • Temperatura powietrza podniesie się powyżej ustawionego poziomu,
 • wilgotność spadnie poniżej ustawionej wartości,
 • temperatura powietrza spadnie poniżej nastawionego dolnego progu temperatury i upłynie okres minimalnego czasu ogrzewania.

nVent RAYCHEM EMDR-10 jest niezawodny i najczęściej stosowany przez autoryzowanych instalatorów tej marki.

nVent RAYCHEM RAYSTAT-M2 sterownik do ogrzewania rynien

nVent RAYCHEM RAYSTAT-M2 sterownik do ogrzewania rynien

Sterownik nVent RAYCHEM RAYSTAT-M2 jest wersją ekonomiczniejszą od EMDR-10 i równie się budową czujnika wilgoci. RAYSTAT-M2 również umożliwia ekonomiczne sterowanie systemami ogrzewania rynien i rur spustowych, gzymsów, dachu. Zwracając uwagę na minimalizację zużycia energii oraz na łatwość instalacji i obsługi, skutecznie utrzymuje powierzchnie zewnętrzne wolne od lodu i śniegu.

 • Ekonomiczne sterowanie systemami zapobiegającymi gromadzeniu się lodu i śniegu na powierzchniach zewnętrznych i w rynnach.
 • Pomiar temperatury i wilgotności.
 • Elektroniczne sterowanie włączaniem/wyłączaniem do 3600W.
 • Regulowana czułość wilgotności.
 • Możliwość aktywacji wymuszonego załączenia ogrzewania.

Wykorzystując dane dostarczane przez czujnik temperatury i wilgotności, sterownik ten zapewnia ekonomiczne sterowanie podczas utrzymywania powierzchni zewnętrznych. Czujnik wilgotności jest umieszczany w rynnie. W razie wykrycia wilgoci i niskiej temperatury (poniżej nastawy) sterownik RAYSTAT-M2 natychmiast aktywuje system grzewczy. Gdy parametry załączenia systemu nie są już spełnione (nie jest wykrywana wilgoć lub temperatura przekroczy nastawę), termostat wyłącza obwód grzewczy. Istnieje również możliwość ustawienia czasu trwania cyklu grzewczego, w którym przewody grzejne są załączone przez czas określony przez użytkownika. 

nVent RAYCHEM GM-TA elektroniczny termostat do ogrzewania rynien

nVent RAYCHEM GM-TA elektroniczny termostat do ogrzewania rynien

nVent RAYCHEM GM-TA to elektroniczny termostat z dwiema nastawami temperatury, z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Został zaprojektowany do małych aplikacji ogrzewania elektrycznego dachów i rynien przed zaleganiem śniegu i lodu. Wyposażony w przekaźnik wyjściowy 16 A, do montażu w rozdzielnicy na szynie DIN.

System grzewczy jest uruchamiany na podstawie zakresu temperatur określonego przez użytkownika. Przekaźnik sterujący włącza przewód grzejny, kiedy temperatura otoczenia spadnie poniżej wartości nastawy (+2°C). Jeśli temperatura spadnie poniżej wartości nastawy (np. SP1: -20°C), przełącznik sterujący wyłącza przewód grzejny.

 • Elektroniczna regulacja temperatury z wykorzystaniem czujnika temperatury otoczenia (czujnik do montażu zewnętrznego).
 • Możliwość montażu na szynie DIN (35 mm) w przypadku instalacji w rozdzielnicy.
 • Czytelny cyfrowy wyświetlacz wskazujący temperaturę i alarmy.
 • Dwie nastawy temperatury.
 • Okres po zakończeniu grzania od 30 min do 3 godz.
 • Odczyt rzeczywistej temperatury otoczenia
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
produkt bardzo dobry, spełnia moje oczekiwania, zamówienie zrealizowana bardzo szybko, profesjonalna obsługa i kontakt
2024-02-09
Wszystko na czas
pixel