Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Instalacja czujnika wilgotności i temperatury gruntu

2024-04-24
Instalacja czujnika wilgotności i temperatury gruntu

Czujnik wilgotności i temperatury gruntu należy zamontować w ogrzewanym obszarze, w odległości, nie bliżej niż 2,5 cm od przewodów grzejnych (przykład na zdjęciach). Zasada ta dotyczy instalacji czujnika w podjeździe, rampie czy na schodach. Pod czujnikiem zostaw zwinięty zapas przewodu ok 40 cm.

Miejsce montażu. Powierzchnia czujnika musi być odsłonięta, zapewniając mu bezpośredni kontakt z warunkami otoczenia (deszcz, śnieg, lód). Dla poprawnej pracy czujnik nie może być przykrywany np. odgarniętym mechanicznie śniegiem. Czujnik nie może być zamontowany na powierzchni, która w sposób ciągły ulega zalaniu przez wodę (np. odwodnienia liniowe), ani też w miejscach gdzie może być ciągle pokryty przez lód na skutek działania parametrów zewnętrznych (np. zamarzanie kondensatu w pomieszczeniach chłodni). Drewniany klocek umieszczany jest w miejscu instalacji czujnika, jako zaślepka na czas wylewania betonu lub asfaltu. Do miejsca instalacji klocka należy doprowadzić metalową rurkę ochronną, którą należy zabezpieczyć przed zalaniem betonem lub asfaltem. Po ułożeniu nawierzchni podjazdu, rampy, schodów itp. należy usunąć drewniany klocek a w jego miejsce umieścić czujnik.

Montaż czujnika w podjeździe

Czujnik musi być zamontowany poziomo, nigdy pod kątem (częsty błąd na pochyłościach). Pozostałą przestrzeń wokół czujnika należy wypełnić np. silikonem, zaprawą lub asfaltem. Temperatura materiału wypełniającego nie może przekraczać 80°C. Należy się upewnić, że przestrzeń pomiędzy czujnikiem a resztą powierzchni została wypełniona dokładnie i bez zagłębień. Przewód połączeniowy ma długość standardową 15 m. Można go przedłużyć do 50 m za pomocą przewodu o powierzchni przekroju żył 1,5 mm².

jak zamontować czujnik w schodach

montaż czujnika w schodach

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Szybka i terminowa dostawa, kontakt z klientem
2024-03-14
Solidny w przystępnej cenie.
pixel