Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Elektryczne ogrzewanie w ścianie a ogrzewanie łazienki

2023-09-21
Elektryczne ogrzewanie w ścianie a ogrzewanie łazienki

Łazienki z reguły są dość małymi pomieszczeniami, dodatkowo znajduje się w nich wiele mebli i urządzeń: pralka, suszarka, wanna, prysznic, umywalka, toaleta, szafki i dodatkowe meble. Z tego powodu powierzchnia podłogi, która może pomieścić elektryczne ogrzewanie podłogowe, jest stosunkowo niewielka.

W wielu przypadkach łazienka może być zbyt mała, aby utrzymać optymalną temperaturę. W takim przypadku montaż mat grzewczych lub przewodów grzejnych pod płytkami na ścianach pozwala zwiększyć moc grzewczą systemu. Jeśli mamy sporo odsłoniętej ściany, ogrzewanie elektryczne w ścianie montuje się poziomo, zaczynając od podłogi. Dzięki temu komfort ciepłego powietrza, szczególnie po wyjściu z kąpieli, jest znacznie wyższy.

Zobacz:

Podobne rozwiązanie można stosować także w innych małych pomieszczeniach. O ile piwnica lub śpiżarnia powinna mieć nieco niższą temperaturę ze względu na przetrzymywane w nich jedzenie, o tyle niewielkie korytarzyki, a szczególnie wiatrołapy też często potrzebują dodatkowego dogrzania ze względu na małą powierzchnię podłogi.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 46 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-07
Błyskawiczna dostawa, produkt zgodny z opisem
2023-11-02
Polecam
pixel