Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Elektryczne ogrzewanie ścienne w łazience?

2023-09-04
Elektryczne ogrzewanie ścienne w łazience?

Ogrzewanie elektryczne można stosować zarówno na podłogach, jak i wewnątrz ścian. W domach najczęściej instaluje się maty grzewcze pod panelami, płytkami czy innymi typami podłóg. Natomiast mocowanie kabli grzewczych w ścianach rzadko wydaje się korzystnym rozwiązaniem. W jakich sytuacjach jest więc ono wykorzystywane?

Elektryczne ogrzewanie ścienne

Elektryczne ogrzewanie ścienne jest niewidoczne po zamontowaniu płytek. W przeciwieństwie do dodatkowych grzejników nie zajmuje także dodatkowej przestrzeni w łazience. Ten fakt w wielu przypadkach może być bardzo ważny. Instalacja maty grzewczej pod płytki jest również tańszym rozwiązaniem, niż ciągnięcie centralnego ogrzewania aż do łazienki (jeśli wcześniej było w niej zainstalowane elektryczne ogrzewanie podłogowe). Z powyższych zalet korzysta wiele osób. W jaki sposób?

Mata grzewcza do ogrzewania w ścianie jako ukryty całoroczny grzejnik

Elektryczne ogrzewanie w ścianie

Instalując nawet niewielką oddzielna matę grzewczą na ścianie w okolicy wieszaków na ręczniki, można stworzyć nowoczesny grzejnik elektryczny do łazienki. Zastąpi on typowe kaloryfery, na których wiele osób wiesza mokry ręcznik w celu jego osuszenia. W tym przypadku wystarczy odwiesić go na haczyk na ścianie, a ogrzewanie ścienne zadziała jak grzejnik.

Jeśli ma być to podstawowa funkcja zainstalowanej maty grzewczej, warto zamontować w tym celu osobną matę grzewczą w ścianie którą będzie sterować indywidualny termostat.

Prosty manualny termostat R-TE działający na zasadzie pokrętła. Jego czujnik przewodowy montujemy tak jak w macie podłogowej, czyli pomiędzy kablami grzewczymi. Sterownik ustawiamy na pracę w tryb pomiaru względem temperatury podłogi (czujnika przewodowego).

Termostaty R-TE również posiada standardową 12 letnią gwarancję.

Deweloperzy walczą o każdy centymetr

W branży budowlanej każdy centymetr ma ogromne znaczenie. Brak dodatkowego kaloryfera na ręczniki pozwala przesunąć ścianę łazienki o kilka centymetrów, dzięki czemu można powiększyć pokój lub kuchnię.

Doskonały do osuszania ręczników

Zamontowanie niewielkiej maty grzewczej do łazienki w okolicy wieszaków, umożliwia ich osuszanie. Nie musisz teraz szukać miejsca na rozwieszenie mokrych ręczników. Z tego też powodu takie rozwiązanie zyskuje ogromną popularność w hotelach, domach i mieszkaniach. Wygoda i funkcjonalność idealnie łączą się z estetyką ukrytego dogrzewania ściennego.

Zawsze przejrzyste lustro

W czasie kąpieli lub prysznica cała łazienka momentalnie paruje. Woda osadza się również na lustrze, przez co nasze odbicie staje się niewyraźne i zamazane. Umieszczenie maty grzewczej na ścianie za lustrem pozwala stale dogrzewać jego powierzchnię. W efekcie zawsze będziesz mógł przyjrzeć się w lustrze bez żadnego problemu. Co ważne, rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne. Przewody są zatopione kilka centymetrów w głąb ściany, więc możesz dotykać ją mokrą ręką bez obaw o swoje zdrowie.

Dogrzewanie pomieszczenia

Dogrzewanie łazienki może być czasem bardzo korzystne. Z jednej strony zapewnia to jeszcze lepszy rozkład temperatury w łazience i szybsze schnięcie ścian, z drugiej - umożliwia zmniejszenie pomieszczenia do jeszcze mniejszych rozmiarów. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod płytki nie zawsze daje radę ogrzać całą łazienkę z powodu ograniczonej powierzchni podłogi. Jednak dodatkowe maty grzewcze w ścianach zwiększają temperaturę w środku.

Doskonałe rozwiązanie dla każdego

Jak widać, zastosowanie elektrycznego ogrzewania ściennego ma wiele istotnych funkcji, wykorzystywanych w różnych przypadkach. Łącząc je z żywotnością i bezawaryjnością systemów nVent RAYCHEM, można zbudować łazienkę przyszłości, gdzie komfort ciepłej podłogi i ścian przewyższa wszystko, co do tej pory spotkałeś. Czyste lustra, szybkoschnące ściany oraz ręczniki wysychające na swoich wieszaczkach przy umywalce.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel