Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

10 powodów, dla których warto mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM

2024-04-24
10 powodów, dla których warto mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM

System elektrycznego ogrzewania podłogowego nVent RAYCHEM zainstalowany w pomieszczeniu pozwala rozwiązać ogromną liczbę problemów.

Dzieci rzadziej marzną

W rodzinach z dziećmi sytuacja jest dość typowa, gdy dziecko bawi się siedząc lub leżąc na podłodze. Rodzice nie zawsze mają czas, aby zapanować nad tym momentem, a w przyszłości dziecko może rozwinąć groźne choroby od ciągłego przebywania na betonowej powierzchni, nawet jeśli jest pokryta linoleum lub dywanem. Jeśli w mieszkaniu zostanie zainstalowana ciepła podłoga, mama i tata nie będą już musieli martwić się o zdrowie swojego dziecka i bać się przeziębienia, przeciągów i innych nieprzyjemnych chwil.

Niewystarczająca kompensacja ogrzewania

Niestety, w dzisiejszych czasach system centralnego ogrzewania nie zawsze cieszy użytkowników jakością pracy. Obywatele często borykają się z faktem, że na zewnątrz jest już zimno, ale ogrzewanie w miejskiej elektrociepłowni nie zostało jeszcze włączone. Oczywiście w takich sytuacjach można zastosować termowentylator lub kominek elektryczny, jednak urządzenia te nie zapewniają równomiernego ogrzewania pomieszczenia, spalają użyteczny tlen, obniżają poziom wilgotności w pomieszczeniach mieszkalnych i zużywają zaledwie ogromna ilość energii elektrycznej. Systemy do elektrycznego ogrzewania podłogowego pozbawione są tych wad i są w stanie zapewnić optymalne ciepło bez nadmiernego zużycia energii.

Pozbycie się problemów „pierwszego piętra”

Właściciele mieszkań zlokalizowanych na pierwszych piętrach w domach o starym zabudowie często cierpią z powodu tego, że pod nimi znajduje się nieogrzewana piwnica lub co gorsza pusta, opuszczona od lat piwnica. Wilgoć z niego nieuchronnie wnika do mieszkania, prowadzi do nadmiernej wilgoci, która wyraża się w ciemnieniu ścian i grzybach na suficie i narożnikach. U osób, które na stałe mieszkają w takich pomieszczeniach, z czasem rozwijają się choroby płuc i wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne. System elektrycznego ogrzewania podłogowego na zawsze uratuje właścicieli nieruchomości przed wszystkimi problemami związanymi z piwnicami i piwnicami. Instalując sprzęt grzewczy, mieszkańcy na zawsze zapomną o pleśni, wilgoci i innych nieprzyjemnych chwilach.

Ogrzewanie elektryczne balkonów i loggii

Prawie wszystkie apartamentowce nie posiadają centralnego ogrzewania na balkonach i loggiach. W efekcie pomieszczenia te pochłaniają nadmierną wilgoć z ulicy, pogarszając tym samym mikroklimat w pomieszczeniach mieszkalnych. Jedynie ogrzewanie podłogowe, które w pełni funkcjonuje zimą i wygodnie wyłącza się na okres letni, pomoże zneutralizować ten moment.

Miło chodzić boso

W pomieszczeniach z podłogą wyłożoną kafelkami temperatura podłogi jest zawsze znacznie niższa i chodzenie boso nie sprawia przyjemności, szczególnie jesienią i zimą. Elektryczne ogrzewanie podłogowe z łatwością eliminuje tę wadę i zapewnia niezbędny komfort i przytulność w pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe eliminuje grzyby i wilgoć

W pomieszczeniach o tradycyjnie wilgotnym mikroklimacie (łazienki, toalety, kuchnie itp.) na ścianach i suficie często pojawiają się grzyby i pleśń, psując wygląd i pogarszając ogólną atmosferę. Radzenie sobie z tymi nieprzyjemnymi objawami jest prawie niemożliwe, chyba że w problematycznym pomieszczeniu zostanie zainstalowany system elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie elektryczne w domku letniskowym

Prywatne chaty wiejskie i domy letniskowe o nowoczesnym budownictwie rzadko są podłączone do systemu centralnego ogrzewania. Dla nich jedyną wygodną i logiczną opcją ogrzewania jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Z łatwością radzą sobie z rolą głównego systemu zaopatrzenia w ciepło oraz zapewniają przytulność i komfort mieszkańcom wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość podłączenia do sieci elektrycznej.

Ogrzewanie podłogowe ułatwia życie alergikom

Dla alergików ogrzewanie podłogowe jest prawdziwym odkryciem. Pozwalają zminimalizować ilość kurzu w pomieszczeniu, pozbyć się przeciągów, a jednocześnie uzyskać pełne i wysokiej jakości ogrzewanie pomieszczenia.

Zdalne sterowanie elektrycznym ogrzewaniem podłogowym

Elektryczne podłogowe system grzewcze wyposażone w bezprzewodowe termostaty pokojowe RAYCHEM SENZ WIFI pozwalają za pomocą aplikacji w telefonie na wcześniejsze włączenie ogrzewania zanim dotrzemy do domu. Natomiast funkcja „adptacyjna” włączy ogrzewanie z odpowiednim wyprzedzeniem, aby osiągnąć żądaną temperaturę na zadany w ustawieniach czas.

Nie martw się o serwis i naprawę

Systemy podłogowe marki nVent RAYCHEM (maty grzewczeprzewody grzejne jak również termostaty) objęte są gwarancją od 12 do 20 lat w programie „Total care„. Oznacza to że w przypadku awarii maty grzewczej czy przewodu grzejnego, zostanie on naprawiony a podłoga jeżeli to będzie możliwe zostanie przywrócona do stanu zastanego. W przypadku awarii termostatu pokojowego, wymieniane są na nowe.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, możemy śmiało powiedzieć, że dziś najbardziej komfortowym, wygodnym i odpowiednim systemem grzewczym jest ciepła podłoga.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Super jakość towaru, transakcja przebiegła szybko bez problemów, polecam.
2024-04-21
Realizacja zamowienia przebiegla szybko i sprawnie. Bez opoznien. Obsluga zadala kilka dodatkowych pytan w celu potwierdzenia poprawnosci zamowienia. Polecam.
pixel