Ogrzewane elektryczne przewodami grzejnymi. Masz pytania? Zadzwoń!

509-721-056 

Sterownik do ogrzewania przeciwoblodzeniowego
Sterownik do ogrzewania przeciwoblodzeniowego

Zaprojektowany wyłącznie do ogrzewania przeciwoblodzeniowego, automatyczny sterownik Raychem VIA-DU-20 z funkcją wykrywania marznącego deszczu jest urządzeniem elektronicznym, posiadającym znak CE, przeznaczonym do sterowania pracą systemu grzewczego służącego do ochrony przed oblodzeniem: podjazdów, schodów, ramp, chodników etc. Praca przewodów grzejnych jest kontrolowana na podstawie pomiaru temperatury i wilgotności gruntu. Obwody grzewcze załączane są tylko w przypadku, gdy temperatura spadnie poniżej nastawionej wartości progowej przy jednoczesnym występowaniu określonego poziomu wilgotności. Dzięki temu system cechuje się zdecydowanie większą energooszczędnością niż systemy działające tylko w oparciu o pomiar temperatury.

Zasada działania

Temperatura gruntu i wilgotność gruntu mierzone są przez jeden czujnik. Czujnik ten jest podgrzewany, dzięki czemu może wykrywać także obecność suchego śniegu. Sterownik ocenia dane otrzymane z czujnika i załącza obwody grzewcze, jeśli temperatura gruntu spadnie poniżej wartości ustawionej w menu i występuje jednocześnie wilgotność przekraczająca wartość nastawioną poprzez menu sterownika. Dodatkowo sterownik posiada funkcję wykrywania niebezpieczeństwa wystąpienia opadu marznącego deszczu, pozwalającą na włączenie ogrzewania chronionej powierzchni z wyprzedzeniem. VIA-DU-20 posiada również wejście, pozwalające na zdalne przejęcie kontroli nad jego pracą przez zewnętrzny system. Wejście to może być skonfigurowane poprzez menu i stosowane jest do zapobiegania przeciążeniom sieci zasilającej lub do zdalnego sterowania pracą sterownika przez BMS.

Wyświetlacz

Sterownik jest wyposażony w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, podświetlany podczas obsługi urządzenia przez użytkownika. Podczas normalnej pracy na wyświetlaczu pokazywane są naprzemiennie informacje dotyczące wilgotności oraz temperatury gruntu i powietrza i stanu pracy przewodów grzejnych (ON/OFF).

 


Sterownik Raychem VIA-DU-20, czujnik temperatury i wilgoci gruntu VIA-DU-S20, czujnik temperatury VIA-DU-A10

Sterownik Raychem VIA-DU-20, czujnik temperatury i wilgoci gruntu VIA-DU-S20, czujnik temperatury VIA-DU-A10

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl