Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Podgrzewany wpust dachowy

( ilość produktów: 1 )

Zestaw nVent RAYCHEM RIM-DrainTrace-KIT to kompletne rozwiązanie, zapewniające utrzymywanie wpustów dachowych wolnych od śniegu i lodu podczas najcięższego okresu zimy oraz unikanie nieprzyjemnych niespodzianek z tym związanych.

Wpust dachowy, element odwodnienia dachowego który może zimą zamarzać. Jest to poważny problem, ponieważ może prowadzić nawet do przeciążenia dachu stojącą wodą. Na szczęście zmora zamarzniętych wpustów jest już dla Ciebie przeszłością. Wystarczy, że zainstalujesz odpowiedni system ochrony. Sprawdź więcej poniżej!

Wpust dachowy

Wpusty dachowe są elementem odwodnienia dachów płaskich. Pozwalają one odprowadzić wodę z powierzchni dachu, która nie ma innej możliwości spływania na dół. Urządzenie to jest przydatne szczególnie zimą, gdy na dachu zalega śnieg. Gdy zaczyna on topnieć, powstaje duża ilość wody do odprowadzenia. Niestety, właśnie o tej porze wpusty lubią zamarzać.

Wewnątrz takiego wpustu tworzy się czop lodowy. Jest chroniony przed słońcem zalegającym powyżej śniegiem, dlatego też nie topnieje wraz ze śniegiem, ale blokuje możliwość spływania wody z dachu. Tworzy to duże i realne zagrożenie. Woda gromadzi się w najniższym miejscu, a jej waga może w znaczącym stopniu przeciążać ten fragment dachu. Jest to tym groźniejsze, że niższe miejsca zazwyczaj powstają tam, gdzie dach osiada – na przykład wskutek jego stopniowego uszkadzania się. Oznacza to, że w jednym miejscu gromadzą się groźne dla całego budynku naprężenia.

Równie niebezpiecznie wygląda sytuacja w budynkach o płaskich dachach, w których nie zaprojektowano żadnego systemu odwodnienia. Tworzy się problem analityczny do powyższego, jedynie z tą różnicą, że woda nie ma w ogóle żadnej możliwości spływania na dół.

Jak rozmrozić wpust dachowy?

Podgrzewany wpust dachowy

Wsparciem w takiej sytuacji jest nVent RAYCHEM RIM-DrainTrace-KIT. Jest to dodatkowy elementy podgrzewający sam wpust i powierzchnię dookoła niego. Zasilany jest elektrycznie – za pierwszy razem, w zimie, wystarczy doprowadzić na dach przedłużacz. Wiosną natomiast warto doprowadzić do urządzenia specjalne zasilanie na stałe.

Dzięki podgrzewanemu wpustowi nie tworzy się czop lodowy, a śnieg nie zalega nad otworem, utrudniając przepływ wody. Zamiast tego utrzymywana jest maksymalna drożność systemu, a roztopiony śnieg może na bieżąco spływać na dół.

nVent RAYCHEM RIM-DrainTrace-KIT składa się z centralnego pierścienia dopasowanego do wpustów o średnicy do 355 mm, oraz sześć odgałęzień 600 mm. Na nich umieszcza się specjalne listwy grzejne RIM-C. System posiada także 16 m przewodu grzejnego samoregulującego, który odpodwiada za wytwarzanie ciepła.

nVent RAYCHEM RIM-draintrace-KIT

Podgrzewany wpust dachowy

System składa się z kilku elementów modułowych, które z łatwością ze sobą połączysz. Sama instalacja ogranicza się do położenia urządzenia na pożądanym miejscu – tuż nad wpustem dachowym. W skład takiego zestawu wchodzi:

  • centralny pierścień,
  • 6 listew grzejnych,
  • 16 m przewodu grzewczego,
  • 10 letnia gwarancja producenta.

Zaleca się zamocowanie tego typu urządzeń nad każdym wpustem dachowym, aby zapewnić pełną drożność systemu każdej zimy. W ten sposób będziesz mógł spać spokojnie, nie bojąc się katastrofy budowlanej przy każdym większym opadzie deszczu.

Podgrzewany wpust dachowy

Błędy projektowe mogą skutkować bardzo poważnymi wypadkami. Jednym z najczęściej występujących błędów w budownictwie jest stosowanie nieogrzewanych wpustów dachowych. To prawdziwa zmora dachów płaskich w każdym kraju. Na szczęście, nie musisz się już bać o swoje życie. Dzięki nVent RAYCHEM RIM-DrainTrace-KIT możesz zapewnić maksymalny przepływ swojemu systemowi odwodnienia każdej zimy. W ten sposób topniejący deszcz lub zbierająca się woda w czasie mocnych ulew szybko spłynie z dachu w dół na ziemię, gdzie nie będzie stanowiła większego niebezpieczeństwa dla budynku. Podgrzewane wpusty dachowe doskonale sprawdzają się w każdym budynku o płaskim dachu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 45 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-30
Bardzo dobry kontakt, pełen profesjonalizm. Produktu spełnia moje oczekiwania w 100%
2023-09-22
Bez zarzutów - wszystko super.
pixel