Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przewód grzejny samoregulujący do ogrzewania rur, zakończony wtyczką 230 V

( ilość produktów: 12 )

Przewody grzejne do rur stanowią skuteczne zabezpieczenie instalacji przed zamarzaniem cieczy w trakcie okresu zimowego. Dostępne w naszej ofercie produkt nVent RAYCHEM FrostGuard dopasowuje moc temperatury do otoczenia, przez co dostarczają więcej mocy, kiedy jest zimniej, a mniej, gdy dzień jest cieplejszy. 

Jaka moc przewodu do ogrzewania rury?

Moc przewodu samoregulującego dobiera się odpowiednio do średnicy rury i do grubości izolacji.

  • Przewody grzejne o mocy 10 W/m stosujemy dla rur izolowanych o średnicy maksymalnej 50 mm
  • Przewody grzejne o mocy 16 – 18 W/m stosujemy do rur (izolowanych) o średnicy maksymalnej 80 mm

Jaka grubość izolacji na ogrzewaną rurę?

Jaka grubość izolacji na ogrzewaną rurę?

Każdy zamontowany system grzewczy na rurze aby mógł spełniać swoje przeznaczenie i być wydajnym musi być dokładnie zaizolowany, np. znaną powszechnie pianką polietylenową w kolorze szarym. Można przyjąć poniższe minimalne wartości dla takiej izolacji:

  • do rur ¾ cala (20 mm) – zalecana minimalna grubość izolacji 10 mm – 20 mm
  • do rur 1 cala (25 mm) – zalecana minimalna grubość izolacji 20 mm

Czym są przewody grzejne do rur?

Przewody grzejne do rur przeciw zamarzaniu, bo tak inaczej można określić kable grzewcze, to fabrycznie zakończone, samoregulujące akcesoria, których używa się do zabezpieczania różnego rodzaju rur zarówno tych wykonanych z PCV, jak również nierdzewnych, metalowych czy miedzianych. Przewód tego typu z przewodem zasilającym łączy wtyczka, która usprawnia i ułatwia montaż urządzenia w zupełności wystarczy, że podłączysz go do zasilania.

Na jakiej zasadzie działają przewody grzejne do rur wodnych?

Przewody grzejne do rur to proste i jednocześnie bardzo intuicyjne urządzenia, a to między innymi dlatego, że zmieniają swój wydatek ciepła zależnie od temperatury otoczenia. Oznacza to, że ciepło wydzielane w elemencie grzewczym wzrasta, kiedy temperatura maleje, na przykład w chłodny zimowy dzień. Inaczej mówiąc, kable grzewcze pracują zdecydowanie mniej intensywnie, gdy jest cieplej. Przewody te, przez to, że same regulują swoją moc, nazywane są często inteligentnymi. Nie mamy wątpliwości, że w tym przypadku określenie to jest w pełni zasłużone.

Przewód grzejny do rury z wodą - zastosowanie

Nasze przewody grzejne do ogrzewania rur z wodą znajdują zastosowanie przede wszystkim w gospodarstwach domowych. Stosowane są zarówno w budynkach jedno-, jak też wielorodzinnych, w których znajdują się wodomierze i przyłącza wody. Często montuje się je również w garażach, warsztatach czy budynkach gospodarczych. Przewody przejne nVent RAYCHEM FrostGuard mogą być również instalowane w niewielkich nieruchomościach przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej: biurach, punktach handlowych oraz usługowych, sortowniach czy magazynach. Warto również zaznaczyć, że kable, które kupisz w sklepie internetowym ciepla-podloga.pl są idealne do rur o małych średnicach oraz w instalacjach tymczasowych, dla których nieodzowne znaczenie ma zabezpieczenie przed mrozem.

Przewody grzewcze do rur najważniejsze zalety:

  • Wiele wariantów do wyboru

Przewody grzejne, które oferujemy w tej kategorii, występują w kilku wariantach długości do wyboru. W zależności od potrzeb, zdecyduj się na model mający od 2 do 25 metrów długości.

  • Samoregulacja

Jak już wyżej zaznaczyliśmy, nasze przewody grzewcze do rur dopasowują swoją moc do warunków atmosferycznych, a także automatycznie dostarczają więcej mocy w zimniejsze dni, a mniej wtedy, kiedy jest cieplej.

  • Szerokie zastosowanie

Produkty nVent RAYCHEM FrostGuard nadają się zarówno do stosowania wewnątrz rurociągów z wodą pitną co potwierdzają odpowiednie atesty, jak też na zewnątrz rury. Proponowane przez nas przewody grzejne możesz zamontować w domu jednorodzinnym, budynku gospodarczym lub komercyjnym.

  • Oszczędność

Oferowane w naszym sklepie kable grzewcze są bardzo intuicyjne, samoregulują się, a to przekłada się na ich ekonomiczność, takie przemyślane rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię.

  • Prosty montaż

Przewody grzejne do rur z wodą są intuicyjne również dlatego, że ich instalacja jest bardzo prosta. Przewód zakończony jest fabrycznie, wystarczy podłączyć go do zasilania.

Przewody grzejne do ogrzewania rur z wodą i ich rodzaje dostępne w sklepie

W sklepie dolejsz.pl znajdziesz kilkanaście modeli przewodów grzejnych do rur. Wszystkie warianty łączy solidne wykonanie, szerokie zastosowanie oraz funkcjonalność. Natomiast różni je od siebie długość. Możesz kupić przewód grzejny do rur z wodą w 13 wersjach do wyboru. Do Twojej dyspozycji są przewody: 2-, 4-, 6-, 8-, 10-, 13-, 16-, 19-, 22-, a nawet 25-metrowe. Tak szeroki wachlarz rozmiarów sprawia, że łatwiej będzie Ci dopasować konkretny model do Twojej instalacji.

Jak poprawnie zamontować przewód grzewczy do rur?

Jeśli instalujesz przewód grzewczy na rurze, zacznij od przymocowania przewodu do spodniej powierzchni rurociągu. Możesz to zrobić przy użyciu taśmy mocującej (GS-54, GT-66) lub opasek zaciskowych. Istotne jest, aby zabezpieczenia te były odporne na starzenie i zmiany temperatury. Następnie pokryj przewód grzewczy odpowiednio grubą warstwą izolacji termicznej. Na koniec podłącz przewód do gniazda zasilającego.

Natomiast, kiedy montujesz przewód wewnątrz rury, na początku wprowadź go do niej, stosując dławik ciśnieniowy. Element ten dokładnie dokręć wokół przewodu, dzięki czemu system będzie maksymalnie szczelny. Instalację zwieńcz, podłączając kabel grzejny do zasilania. Pamiętaj, że gniazdo musi być zabezpieczone wyłącznikiem różnicowo-prądowym.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 46 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-07
Bardzo szybka obsługa zamówienia, bardzo dobry kontakt z z dostawcą
2023-11-07
Wszystko Ok
pixel