Instalacje przeciwoblodzeniowe Warszawa
Śnieg i lód zalegający na dachach, gzymsach i krawędziach dachów może stanowić poważne zagrożenie. Instalacje przeciwoblodzeniowe przeciwdziałają gromadzeniu się śniegu oraz powstawaniu na nich lodu i sopli. Nie trzeba zatrudniać dodatkowych osób do odśnieżania a pełna automatyka aplikacji będzie włączać i wyłączać systemy przeciwoblodzeniowe tylko wtedy, gdy nastąpi taka potrzeba.
Oblodzone dachy czy rynny spustowe zwiększają ryzyko wypadków oraz koszty remontów. Z tego względu należy zadbać o zamontowanie instalacji przeciwoblodzeniowych. Oferujemy zarówno montaż, jak i serwis oraz regularne przeglądy instalacji.
Montując instalację przeciwoblodzeniową:
- zabezpieczamy dachy przed skutkami zimy oraz przed zamarzającą wodą,
- zapobiegamy przed zniszczeniami spowodowanymi przez gromadzący się śnieg i lód,
- zapewniamy drożność rynien i rur spustowych, przeciwdziałamy powstawaniu sopli na gzymsach,
- eliminujemy ryzyko wypadków przez odpadające sople i śnieg.
Tel.: 509-721-056
Poznaj nasze usługi:
Ogrzewanie rynien i rur spustowych Warszawa
Kable grzewcze umieszczamy w rynnach i rurach spustowych do poziomu znajdującego się poniżej warstwy przemarzania ziemi (wyjątkiem są odpływy umieszczone tuż nad ziemią). W ten sposób zapobiegamy zamarzaniu wody w tych miejscach.
Ogrzewanie rynien i rur spustowych wykonujemy wyłącznie kablami grzewczymi samoregulującymi, które są energooszczędne i bezpieczniejsze od stałooporowych. W ten sposób nie ryzykujemy przegrzaniem się lub przepaleniem kabli. Przewody docina i zarabia się na placu budowy, dzięki czemu mamy zawsze dokładnie dobraną długość do rynny lub rury spustowej.
Kable samoregulujące układa się luźno w rynnach. Ze względu na ich wagę nie ma potrzeby używania dużej ilości uchwytów, które doprowadzają do zapychania się rynien, w ten sposób ułożone kable grzewcze nie kolidują ze spływającym piachem i innymi zanieczyszczeniami w rynnach. Stosuje się natomiast zabezpieczenia na ostre krawędzie blach oraz dedykowane krótkie zawieszki chroniące przed osunięciem się przewodów grzejnych w rurach spustowych.
Ogrzewanie gzymsów Warszawa
Zdjęcie przedstawia ogrzewanie przeciwoblodzeniowe gzymsów na jednym z budynków w Warszawie. Podczas wcześniejszego remontu dachu i wymiany obróbki blacharskiej kable grzewcze zamontowano tuż pod blachą, co pozwoliło na utrzymanie estetyki zewnętrznej budynku, a tym samym ukrycie dużej ilości kabli.
W tym przypadku zostały ogrzane również rynny i rury spustowe. Łączna długość wykorzystanych kabli samoregulujących wyniosła 1200 mb. Elektryczne ogrzewanie gzymsów pomaga pozbyć się problemu zalegania na nich czopów śnieżnych. Na zdjęciu kable grzewcze zamontowane pod obróbką miedzianą co podatkowo zapewnia lepsze rozprowadzanie ciepła, estetyczność i znaczne wydłużenie działania instalacji przeciwoblodzeniowej.
Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe na krawędzi dachu
Osuwający się śnieg oraz sople z dachów średnio i mocno pochylonych to kolejny problem, który często prowadzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Duża ilość śniegu spadająca z wysokości kilku metrów posiada ogromną energię i może bez problemu zniszczyć samochód lub spowodować groźny wypadek.
Montujemy kable grzewcze w pasach wzdłuż krawędzi dachu oraz w rynnach i rurach spustowych. Przyśpiesza to proces zsuwania się pokrywy śnieżnej, a także pozwala podzielić dużą masę śniegu na mniejsze fragmenty (częściowo roztopione w czasie przesuwania się na niższą część dachu). Zdjęcie obok pokazuje, że pokrywa śnieżna ma charakter spłaszczony na krawędzi, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń na skutek upadku śniegu na dół.
Ogrzewanie obróbki blacharskiej
Montaż instalacji przeciwoblodzeniowych wykonujemy również w miejscach gdzie występuje nadmierne gromadzeniem się śniegu lub sopli lodu, należą do nich min.: obróbki blacharskie, parapety, żaluzje, lamele i inne elementy konstrukcji dachów.
Oferujemy elektryczne ogrzewanie przeciwoblodzeniowe żaluzji, markiz, lameli oraz innych elementów wykończeniowych, chroniąc te miejsca przed nadmiernym gromadzeniem się niebezpiecznego śniegu lub lodu. Wykonaliśmy już mnóstwo tego typu instalacji na terenie Warszawy oraz jej szerokich okolic. Jednak duże zlecenia wykonujemy na terenie całego kraju - spotkać nas można we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Katowicach, Gdyni, Sopocie, Gdańsku czy Rzeszowie.
Ogrzewanie koryt dachowych
Koryta dachowe pozwalają kierować strumienie wody w odpowiednie miejsca, aby zabezpieczyć budynek przed działaniem dużych opadów. Ułatwiają usunięcie topiącego się śniegu i lodu. Niestety, w mroźne dni nie jest to możliwe. Zalegający śnieg oraz przeszkody w postaci lodu, blokują możliwość ściekania rozpuszczonej wody.
Pozbycie się śniegu i lodu z koryt dachowych jest bardzo proste. Wystarczy zamontować w nich kable grzewcze, które na bieżąco będą udrażniać przepływ i usuwać stopioną wodę. Nasze systemy przeciwoblodzeniowe doskonale sprawdzają się w takich sytuacjach - zmniejszają obciążenie dachu i ryzyka związanego ze gromadzenim się śniegu oraz lodu.
Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe wykuszy
Dzięki zamontowaniu kabli grzewczych na wykuszach oraz wszelkich innych, wystających z elewacji konstrukcji jak ogrody zimowe, szklane dachy czy wystające okna, można zabezpieczyć teren bezpośrednio pod nimi przed ryzykiem upadku sopli lodu lub dużych ilości śniegu. System przeciwoblodzeniowy skutecznie rozpuści zalegający lód, który stopniowo spłynie w dół, nie stwarzając żadnego niebezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w przypadkach wykuszy, które mogą wystawać z linii elewacji nawet do kilkudziesięciu centymetrów. W związku z tym osoby przechodzące pod takim zimowym ogrodem mogą być nieświadome ryzyka.
Wykorzystanie kabli grzewczych samoregulujących pozwala na stworzenie automatycznego systemu, który zabezpieczy przed lodem i śniegiem te trudno dostępne miejsca, niosące jednocześnie największe ryzyko spowodowania wypadku.
Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe na połaci dachu
Elektryczne ogrzewanie przeciwoblodzeniowe wykorzystywane jest w przypadku połaci płaskich dachów na całej powierzchni lub w określonych miejscach jak koryta czy odpływy dachowe. Zapobiegamy w ten sposób nadmiernemu obciążeniu konstrukcji, a także pozbywamy się śniegu i lodu. System ten głównie stosowany jest na obiektach przemysłowych, halach, dachach szedowych itp. Ogrzewanie elektryczne przeciwoblodzeniowe dachów wykorzystywane jest także w standardowych dachach spadzistych, jeśli kąt ich nachylenia nie zapewnia zsuwania się śniegu.
Ogrzewanie wpustów dachowych
W ofercie posiadamy profesjonalne systemy grzewcze dedykowany do odladzania i ogrzewania wpustów dachowych. Składają się one z centralnego, aluminiowego pierścienia dopasowanego do wpustu dachowego o średnicy do 355 mm. Pierścień posiada sześć odgałęzień o długości 600 mm, które ogrzewane są mocnym samoregulującym kablem grzewczym marki nVent RAYCHEM GM-2XT.
Jest to zupełnie niezawodny system, który skutecznie topi śnieg i usuwa go z powierzchni wpustów dachowych. Listwy grzejne zapewniają mechaniczną ochronę przewodu grzewczego oraz odprowadzają topniejący śnieg w stronę wpustu. W ten sposób można pozbyć się zalegającego na dachu śniegu. Montaż systemu grzewczego do wpustów dachowych wykonujemy w Warszawie i okolicy. W przypadku większych aplikacji chętnie dojedziemy do miejsc ulokowanych w całym kraju.
Serwis, przeglądy, pomiary, audyty
Oferujemy serwis i naprawę elektrycznych instalacji przeciwoblodzeniowych ogrzewania rynien i rur spustowych, ogrzewania gzymsów, dachów w Warszawie, województwie mazowieckim, a w przypadku dużych zleceń, także w całym kraju.
Najczęstsze naprawy, jakich dokonujemy to:
- naprawiamy kable grzewcze uszkodzone na wskutek niewłaściwego ich zamontowania,
- zmieniamy złe usytuowanie czujników wilgoci lub temperatury zewnętrznej,
- weryfikujemy ustawienia sterowników,
- wymieniamy źle dobrane do warunków zewnętrznych przewody elektryczne,
- poprawiamy montaż przewodów elektrycznych z ułożonych bezpośrednio po dachu na trwały umocowany stabilnie do płaszczyzny dachu,
- wymieniamy nieszczelne systemy i puszki przyłączeniowe,
- wymieniamy pogryzione kable grzewcze przez szkodniki takie jak szczury,
- dokładamy brakujące zabezpieczenia nadprądowe (bezpieczniki "esy") oraz różnicowoprądowe (popularnie zwane "różnicówkami"),
- oraz wiele innych ważnych napraw.
Kable grzewcze do ogrzewania rynien i rur spustowych
Używamy przeważnie rozwiązań opierające się na kablach samoregulujących. Ich najważniejszymi atutami są:
- niezawodność,
- samoregulacja,
- energooszczędność,
- brak ryzyka przepalenia się,
- możliwość docinania i zarabiania na placu budowy, co pozwala na dokładne dopasowanie przewodów do długości rynien, rur spustowych i innych powierzchni,
- brak potrzeby stosowania klipsów mocujących/dystansowych w rynnach, dzięki czemu nie zatrzymują one śmieci i piachu,
- układanie wzdłuż rynien pozwala swobodnie spływać wodzie.
Sterownik do instalacji przeciwoblodzeniowych
Do prawidłowego działania systemu niezbędny jest dobry sterownik. W przypadku firmy nVent RAYCHEM do dyspozycji jest rewelacyjny EMDR-10 Control Unit, który łączy w sobie łatwą obsługę, prosty montaż oraz w pełni automatyczne działanie.
W razie opadów śniegu gwarantuje szybkie działanie, natomiast przy dobrej pogodzie obniża do minimum pobór energii (podtrzymanie działania sterownika). Z pomocą czujników reaguje nie na samo obniżenie temperatury, ale na jednoczesne pojawienie się opadów i mrozu. Dzięki temu działa tylko wtedy, kiedy ochrona przeciwoblodzeniowa jest potrzebna.
Rozdzielnica przeciwoblodzeniowa
Rozdzielnice zasilająco-sterujące są zintegrowanym rozwiązaniem do sterowania kablami grzewczymi do systemów zapobiegających oblodzeniu dachów i rynien. Jest to bardzo ważny element, decydujący o bezpieczeństwie oraz właściwej pracy instalacji. Wykonujemy je starannie wg obowiązujących norm, wraz z odpowiednią dokumentacją. W tym miejscu znajdują się bowiem najważniejsze zabezpieczenia nadprądowe oraz różnicowoprądowe, a także w tym miejscu następuje podłączenie systemu do zasilania.