Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elektryczne ogrzewanie podłogowe serwis naprawa Warszawa

Awaria elektrycznego ogrzewania podłogowego w domu może oznaczać bardzo trudny czas. Nikt nie chce przecież marznąć w zimnym pokoju lub kuchni. Z kolei dostęp do mat grzewczych, zatopionych w kleju lub wylewce, jest niemożliwy. Dlatego w takiej sytuacji warto postawić na sprawdzonych i szybko działających specjalistów. Często okazuje się bowiem, że winny jest niedziałający termostat pokojowy. Błahą przyczyną może być również uszkodzony czujnik temperatury podłogi. Kiedy warto skorzystać z serwisu w Warszawie?

Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe można naprawić?

Sposób montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego powoduje, że wiele osób ma wątpliwości co do możliwości jego naprawy. Faktycznie, w części przypadków przywrócenie mat grzewczych do działania może być bardzo trudne. Jednak nie oznacza to, że wezwanie serwisu jest bezcelowe. Najważniejsze urządzenia, które też najczęściej ulegają awarii, znajdują się w łatwo dostępnym miejscu.
 • Chodzi tu przede wszystkim o termostat, w którym mieści się całe sterowanie i elektronika.
 • Drugim elementem, będącym przyczyną problemów, jest czujnik. Dlatego też instaluje się go w rurce zalewanej klejem czy wylewką. W ten sposób bardzo łatwo można wyciągnąć czujnik na zewnątrz i wymienić go na nowy.
 • W najgorszym przypadku uszkodzeniu ulega sama mata a właściwie w niej kabel grzewczy. Jednak i tutaj możliwa jest reparacja przez serwis podłóg elektrycznych w Warszawie - szczególnie przy posiadaniu naszej gwarancji z przywróceniem stanu podłogi do stanu zastanego.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe montaż

Wykonujemy na terenie Warszawy i okolic:

 • montaż mat grzewczych podłogowych,
 • montaż kabli grzewczych podłogowych w wylewkach, jastrychach, płytach betonowych - fundamentowych.

Prawidłowo działające ogrzewanie podłogowe z pomocą mat lub kabli grzewczych może służyć przez dziesiątki lat. Konieczny jest jednak odpowiedni montaż przez specjalistów. Nasi monterzy posiadają certyfikat PRO RAYCHEM, co oznacza, że posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie do instalacji elektrycznego ogrzewania tej firmy.

Wiąże się to z wiedzą, jak:

 • kłaść maty i przewody, by nie przegrzewały się w czasie pracy,
 • jak podłączyć system do instalacji elektrycznej,
 • jak dobrać i ustawić termostat,
 • jak zabezpieczyć czujnik temperatury podłogi i umożliwić do niego dostęp serwisantom.

Jest to znacząca przewaga nad nieautoryzowanymi monterami, ponieważ dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe będzie działać bezawaryjnie przez wiele dziesiątek lat, a w razie awarii umożliwi wymianę najbardziej wrażliwych elementów w szybki i bezpieczny sposób.

Nasi specjaliści, wykonujący montaż mat i kabli grzewczych na terenie Warszawy i okolic, wiedzą, jak wykonać bezawaryjny system. Dlatego też gwarancja producenta nVent RAYCHEM na aż 20 lat obejmuje nie tylko przesłanie nowego elementu, ale także zlokalizowanie awarii, jej naprawę oraz pozostawienie podłogi w stanie sprzed wystąpienia problemu.

Elektrycznego ogrzewania podłogowego serwis

Każdy system może ulegać awariom, jeśli nie jest używany w odpowiedni sposób. Dotyczy to nie tylko ustawiania temperatury czy warunków, w jakich pracuje. Niezwykle ważna jest również konserwacja urządzeń.

Serwis elektrycznego ogrzewania w Warszawie i okolicach obejmuje głównie hotele, pensjonaty i inne duże obiekty o charakterze komercyjnym. Ze względu na wielkość instalacji w takich budynkach, okresowa kontrola oraz naprawa poszczególnych elementów najczęściej wykonywana jest przez naszą ekipę. Jednak także w prywatnych domach prowadzimy usługi serwisowania ogrzewania podłogowego. Szczególnie u osób, którym zależy na całkowicie niezawodnym systemie grzewczym.

Naprawa elektrycznego ogrzewania podłogowego

Awaria elektrycznego ogrzewania podłogowego w pokoju lub kuchni nie jest ciekawą sytuacją. Niskie temperatury na dworze szybko doprowadzają do wychładzania się mieszkania. Okazuje się, że znaczną część awarii można naprawić dość szybko. Dlatego też nie czekaj dłużej i jak najszybciej skontaktuj się z nami.

Naprawy ogrzewania podłogowego w Warszawie i okolicach przeprowadzamy jak najszybciej tylko możemy.

Lokalizacja uszkodzenia w ogrzewaniu

Pierwszą czynnością po dotarciu naszych specjalistów na miejsce, jest określenie miejsca awarii. Na podstawie objawów oraz prostych testów, łatwo można określić, jaki element nie działa prawidłowo. Podstawowymi pomiarami, jakie dokonujemy w tym celu, to: 

 • pomiar kabli grzewczych,
 • pomiar czujnika temperatury podłogi,
 • weryfikacja ustawień i działania stycznika w termostacie podłogowym,
 • sprawdzenie obwodu zasilającego.

Z zasady nie wykonujemy dokładnej lokalizacji uszkodzonych mat i kabli grzewczych. Natomiast awaria najczęściej występuje w obwodach zlokalizowanych poza podłogą - przewiercenie kabla zasilającego w ścianie itp. W takim przypadku konieczne jest ustanowienie dodatkowego zakresu prac.

Naprawa mat grzewczych

Celowość naprawy maty grzewczej uzależniona jest w dużym stopniu od przyczyny awarii. Jeśli wykonywałeś jakieś prace w podłodze (wiercenie itd), co doprowadziło do uszkodzenia maty w konkretnym miejscu, nasi specjaliści podejmą się naprawy ogrzewania podłogowego. Jednak przepalenie się kabla lub maty grzewczej z powodu normalnej pracy związane jest najczęściej z niską jakością zakupionego ogrzewania podłogowego. Możliwe także, że winny jest niewłaściwy montaż. W obu przypadkach jednak istnieje wysokie ryzyko, że awaria w najbliższym czasie się powtórzy w innym miejscu. Najczęściej tego typu problemy ciągną się później bez końca, a ich naprawa szybko przekroczy koszt wykonania nowego ogrzewania połogowego.

Jeśli nie chcesz stawać przed tak trudnymi wyborami, koniecznie inwestuj w wysokiej jakości, sprawdzone rozwiązania. Istotna jest także gwarancja na naprawę (a nie tylko wymianę uszkodzonego elementu i przysłanie nowego, sprawnego). Zatrudnij też autoryzowanych monterów - nawet najlepsze materiały mogą szybko ulegać uszkodzeniu, jeśli zostaną zamontowane w niewłaściwy sposób.

Awaria termostatu pokojowego

W wielu przypadkach awaria dotyczy termostatu pokojowego lub czujnika temperatury podłogi. W takich przypadkach nVent RAYCHEM działa niezwykle szybko - nowy element zostaje dostarczony już w ciągu maksymalnie 3 dni. U innych producentów często trzeba czekać na uznanie gwarancji i dokonanie naprawy - a w tym czasie w domu panuje chłód!

Nasza ekipa może dokonać także wymiany takiego elementu na zupełnie nowy. W takim przypadku przywrócenie działania systemu ogrzewania nastąpi już w dniu naszej wizyty. Awaria elektrycznego ogrzewania podłogowego w mieszkaniu często występuje w czasie największych mrozów, gdy instalacja jest najbardziej obciążona. Dlatego wiemy, że jak najszybsze przywrócenie ogrzewania jest priorytetem.

Pomiary elektrycznego ogrzewania podłogowego

W czasie montażu mat grzewczych w podłodze dokonujemy aż trzech pomiarów - przed rozpoczęciem instalacji, po ułożeniu ogrzewania podłogowego oraz po wykończeniu podłogi. Dzięki temu mamy pewność, że system działa prawidłowo.

Usługa serwisu w Warszawie i okolicach obejmuje także dokonywanie podobnych pomiarów co pięć lat. Jest to często wymóg gwarancji, ale także zawarty w przepisach. Służy on przede wszystkim sprawdzeniu stanu instalacji oraz zapobieganiu wystąpienia awarii. W ramach pomiarów mierzona jest rezystancja ogrzewania oraz rezystancja izolacji. Na tej podstawie można stwierdzić, czy dalsze użytkowanie ogrzewania jest bezpieczne.

 

 

 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe pomiary

 • Pomiary elektryczne ogrzewania podłogowego a dokładniej dla zainstalowanych w podłodze mat i kabli grzewczych powinny być przeprowadzane co 5 lat. 
 • Do których zaliczamy pomiar rezystancji oraz pomiar rezystancji izolacji. Dzięki pomiarom mamy świadomość że kable grzewcze w podłodze są bezpieczne i mogą sprawnie pracować.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe naprawa

Jeżeli został przewiercony, przebity, przecięty lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzony kabel grzewczy w macie grzewczej i wiemy w którym miejscu to wystąpiło możemy podjąć się naprawy tego miejsca.

Należy pamiętać że w przypadku kabli lub mat grzewczych słabej jakości, które zostały niewłaściwie zainstalowane lub po paru latach pracy wyjdzie w pomiarach że kabel jest przepalony lub ma przebicie, po jego naprawie jest wysoce prawdopodobne że pojawi się kolejne i kolejne uszkodzenie.  W takim przypadku naprawa jest nieopłacalna. Dlatego zawsze do tego typu systemów zamontowanych na stałe pod podłogą należy kupować produkty wysokiej jakości i tylko te za które producent w ramach gwarancji świadczy również naprawą podłogi.

Do samego montażu również warto zatrudnić autoryzowanego instalatora który wykona to właściwie, Wyglądający na prosty montaż mata grzewcza skrywa w sobie wiele tajemnic prawidłowego montażu.

Lokalizacja uszkodzenia w ogrzewaniu

Gdy ogrzewanie podłogowe z jakieś powodu nie działa należy zlokalizować przyczynę usterki. 

 1. Pomiar kabli grzewczych
 2. Pomiar czujnika temperatury podłogi
 3. Weryfikacją ustawień w termostacie podłogowym
 4. Sprawdzenie 

Nie wykonujemy lokalizacji uszkodzonych mat i kabli grzewczych zainstalowanych w podłożu - wykonujemy wyłącznie pomiary. Usługa lokalizacji uszkodzenia w podłodze jeszcze nie znajduje sie w naszej usłudze.

Awaria termostatu pokojowego

Częstą przyczyną awarii jest sterownik który odpowiada za ogrzewanie podłogowe. Termostat nie załącza maty grzewczej .... Rozprogramowany..., zbyt obciążony stycznik, uszkodzony czujnik temperatury jak również złe podłączenie może być przyczyną awarii.

Często okazuje się że system jest zakupiony z nowym mieszkaniem i włączany go pierwszy raz po paru latach a ten nie działa, bywają przypadku źle podłączonych przewodów elektrycznych lub umycie rąk przez dewelopera i sprzedaż uszkodzonego systemu.

Najczęstsze usterki w elektrycznym ogrzewaniu

 

Jak firm naprawiamy elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Nie mamy tutaj ograniczeń. Nasze nVent RAYCHEM oraz inne Devi, Elektra, Warump, Fenix, Heat Decor, Thermoval, Samurio, Magnum, Warmtec, Warmup. Oraz te kupione w marketach budowlanych jak Castorama, Obi, Leroy Merlin.

Należy wcześniej zgłosić telefonicznie przed przyjazdem serwisanta jaki posiadają Państwo zainstalowany system grzewczy aby nasz serwisant mógł się lepiej przygotować. Można również przesłać zdjęcie i model zainstalowanego termostatu pokojowego.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-11-07
Polecam, szybka i kompetentna obsługa
2022-08-02
Polecam

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel