Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przewód grzejny do ogrzewania schodów, chodnika, podjazdu

2023-07-12
Przewód grzejny do ogrzewania schodów, chodnika, podjazdu

Zalegający na chodnikach i podjazdach lód może być szczególnie groźny. W skrajnych przypadkach uniemożliwi przejście do budynku czy utrudni dostarczenie dostawy. Z tego powodu nVent RAYCHEM zaproponował doskonałe i szybkie rozwiązanie – przewód grzewczy przeznaczony do terenów wokół budynków usługowych. Czy warto z niego skorzystać?

Czym jest przewód grzejny nVent RAYCHEM WinterGard?

Przewód grzejny WinterGard to najnowsze rozwiązanie technologiczne, zaprezentowane przez nVent RAYCHEM – lidera na rynku elektrycznego ogrzewania podłogowego na świecie. Przewód grzejny o stałej mocy, mocowany do wierzchniej warstwy wylewki betonowej lub jastrychu, sprawdza się na różnego rodzaju ścieżkach wokół obiektów użytkowych. W szczególności polecany jest w przypadku szpitali i sanatoriów, gdzie poruszają się osoby starsze i schorowane. Jednak równie dobrze sprawdza się w przypadku chodników przy hotelach, sklepach czy niewielkich parkach dla gości. Warto instalować go także w schodach wejściowych do sklepów oraz punktów usługowych.

Przewód WinterGard jest niezastąpiony w czasie ostrych mrozów także na podjazdach dla samochodów ciężarowych z dostawą. Nawet przy niewielkim pochyleniu ciężkie auto dostawcze może mieć problem z precyzyjnym podjechaniem pod rampę. Jest to też doskonały system przeciwoblodzeniowy pod drogi asfaltowe (dojazdowe lub na terenie obiektu).

Przewód grzejny do ogrzewania schodów

Dlaczego warto zainstalować przewód WinterGard?

Nowe rozwiązanie od nVent RAYCHEM jest proste, a jednocześnie zoptymalizowane pod kątem funkcji, jaką ma pełnić. Najważniejsze jego zalety to:

  • Przewód przejny można stosować na podłożu stałym lub sypkim. Najlepiej po bezpośrednim zalaniu asfaltem lub betonem, jednak również sprawdzi się jako instalacja pod kostkę brukową.
  • Wstępnie zdefiniowana moc zależy głównie od rozstawu przewodów grzewczych. Może ona osiągnąć nawet do 300 W/m2.
  • Dostosowanie do montażu na zewnątrz. Kabel zakończony jest częścią zimną (niewytwarzającą ciepła) o długości 5 m. Nie trzeba zatem wykonywać dodatkowego połączenia przy chodniku lub podjeździe, wystarczy doprowadzić przewód bezpośrednio do skrzynki rozdzielczej.
  • System zasilany jest napięciem 230 V, więc może współpracować zarówno z instalacją jednofazową, jak i trójfazową.
  • Jest to system dwuprzewodowy, co oznacza, że tylko jeden zimny kabel musi być podłączony do zasilania, co znacząco ułatwia planowanie układu przewodu.
  • Dostępne są różne warianty długości od przewodu 20 m (600 W łącznej mocy) aż do 250 m (moc 7 500 W).
  • Do przewodu dokupić można sterownik mocowany na szynę DIN, sterujący pracą systemu. Do jego funkcjonowania potrzebny będzie również czujnik wilgoci i temperatury. Po ustawieniu wszystkich parametrów przewód grzewczy będzie zapobiegać gromadzeniu się śniegu oraz lodu w miejscu instalacji.
  • Przewód grzejny uzyskał najwięcej certyfikatów spośród całej konkurencji, co świadczy o jego niezawodności i bezpieczeństwie użytkowania.

Nie czekaj na zimę – zamów przewód WinterGard już teraz!

Zmiany klimatyczne w ostatnim czasie spowodowały, że pogoda jest nieprzewidywalna. Mimo globalnego ocieplenia zdarzają się silne ataki mrozu, trwające nawet kilka tygodni. W tym czasie chodniki wokół budynku powinny być oczyszczone z lodu i śniegu. Jest to szczególnie ważne na trasach ewakuacyjnych. Także zalodzone podjazdy dla samochodów mogą stanowić problem dla wielu kierowców w precyzyjnym manewrowaniu pojazdem.Zamów przewód grzewczy do zalania w betonie lub asfalcie wraz z jego instalacją już dziś, by zabezpieczyć się na nagły atak zimy. Może ona zaskoczyć drogowców, jednak Ty będziesz już na nią gotowy!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Szybka i terminowa dostawa, kontakt z klientem
2024-02-09
Wszystko na czas
pixel