Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego?

2024-04-17
Jaki przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego?

Akumulowanie energii cieplnej w podłodze ma kilka zalet, wśród których najważniejsze jest jednostajne ogrzewanie domu (temperatura podłogi zmienia się bardzo powoli) oraz wykorzystywanie tańszej energii w taryfie wieczorowej i nocnej. Z tego względu elektryczne ogrzewanie akumulacyjne jest popularne w całej Polsce. Sprawdź sam, jakie zalety ma to rozwiązanie.

Jaki przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego?

W naszym sklepie znajdują się dwa dedykowane modele przewodów grzejnych do ogrzewania akumulacyjnego przeznaczonych do montażu w wylewce i jastrychu oraz do płyt fundamentowych. Różnią się one przede wszystkim mocą grzewczą 10 lub 20 W/m2. Posiadają bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną > 1500 N.

Dziesięcio watowe sprawdzą się również przy zatapianiu w wylewkach samopoziomujących. Przed wyborem odpowiedniego modelu, najlepiej skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Doradzimy, który kabel będzie optymalny.

  • W przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego akumulacyjnego najczęściej stosuje się system T2Blue-20.
  • Moc przewodu grzejnego powinna być nawet dwa razy większa niż zapotrzebowanie ciepła dla danego budynku. W takim przypadku w tańszej taryfie możliwe będzie zgromadzenie energii cieplnej, która będzie uwalniana także w czasie, gdy instalacja zostanie wyłączona (droższa taryfa dzienna).

Przewód grzejny do wylewki betonowej

Przewód grzejny do wylewki betonowej

Przewody grzejne można zalać w wylewce betonowej, zalecamy grubość 30 - 70 mm. Jej duża objętość pozwala na gromadzenie ciepła i powolne oddawanie do powietrza. Na tej zasadzie opiera się elektryczne ogrzewanie akumulacyjne. Takie rozwiązanie ma dużo plusów:

  • Bardzo równomierne oddawanie ciepła do pomieszczenia, ponieważ każdy fragment wylewki ma taką samą temperaturę.
  • Możliwość wykorzystywania energii z tańszej taryfy nocnej.
  • Jastrych może nocą zgromadzić dużo ciepła, które będzie następnie uwalniane przez cały dzień przy wyłączonym ogrzewaniu podłogowym.
  • Dzięki dużej bezwładności cieplnej wylewki betonowej, sterowanie ogrzewaniem podłogowym akumulacyjnym jest dużo łatwiejsze.

Ze względu na możliwości, takie rozwiązanie stosuje się głównie w nowo budowanych domach. Szczególnie dobrze ten system sprawdza się w budynkach pasywnych.

Przewód grzejny do ogrzewania akumulacyjnego

Przewód grzewczy do ogrzewania akumulacyjnego

Akumulowanie energii cieplnej w podłodze ma kilka zalet, wśród których najważniejsze jest jednostajne ogrzewanie domu (temperatura podłogi zmienia się bardzo powoli) oraz wykorzystywanie tańszej energii w taryfie wieczorowej i nocnej. Z tego względu elektryczne ogrzewanie akumulacyjne jest popularne w całej Polsce.

Przewód grzejny do płyty fundamentowej

Przewód grzewczy do płyty fundamentowej

W przypadku ław i ścian fundamentowych, ogrzewanie podłogowe można zalać jedynie w wylewce podłogowej. Jednak inaczej wygląda sytuacja, gdy dom stoi na płycie fundamentowej. Jest to też dobry sposób odizolowania budynków pasywnych od podłoża. Elektryczne ogrzewanie akumulacyjne płyty fundamentowej zyskuje na popularności szczególnie w nowoczesnych budynkach pasywnych.

Oszczędzaj dzięki ogrzewaniu akumulacyjnemu

Elektryczne ogrzewanie podłogowe posiada wiele zalet. Jest to także jeden z najtańszych sposobów ogrzania budynku. Jednak wiele osób nadal obawia się wysokich rachunków za prąd. Elektryczne ogrzewanie akumulacyjne w jastrychu lub w płycie fundamentowej pozwala na jeszcze większe oszczędności w tym zakresie. Kable grzewcze do montażu w podłodze wychodzą znacznie taniej niż budowa całej kotłowni z jej komponentami. W praktyce jest to doskonały sposób na tanie ogrzewanie domu zarówno w starym budownictwie, jak i nowo budowanych budynkach pasywnych.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
produkt bardzo dobry, spełnia moje oczekiwania, zamówienie zrealizowana bardzo szybko, profesjonalna obsługa i kontakt
2024-03-12
szybko sprawnie i na temat
pixel