Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Ogrzewanie podłogowe wolno się nagrzewa? Najczęstsze problemy!
Włączyłeś ogrzewanie i nie możesz się doczekać, aż w domu będzie w końcu ciepło? Temperatura podłogi rośnie bardzo powoli? Zastanawiasz się, jaka jest przyczyna słabego działania Twojej instalacji? Czasem wina leży w niewłaściwym montażu maty grzewczej, innym razem jest to kwestia niewłaściwych ustawień. Zanim zamówisz serwis, warto sprawdzić kilka najczęściej popełnianych błędów.
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie podłogowe czy grzejniki elektryczne? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?
Obserwowany w ostatnich latach szybki rozwój instalacji fotowoltaicznych na całym świecie zachęca ludzi do przechodzenia na elektryczne systemy grzewcze. Pozwoli to na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie przydomowej elektrowni słonecznej. Do wyboru są dwa często proponowane rozwiązania: grzejniki elektryczne oraz maty i przewody grzewcze. Czym różnią się te systemy grzewcze i który z nich warto wybrać do swojego domu? Sprawdź sam!
Czytaj więcej
Mata przeciwoblodzeniowa 50 czy 60 cm szerokości?
Mata grzewcza przeciwoblodzeniowa zamontowana pod chodnikiem, uruchamia się tylko w niekorzystnych warunkach pogodowych, topiąc natychmiastowo opadający śnieg oraz lód. Jednak jaką szerokość maty wybrać na swoje podwórko? Czy wystarczy 50 cm, czy też lepiej postawić na szersze maty grzejne?
Czytaj więcej
Elektryczne ogrzewanie ścienne
Choć pomysł umieszczenia ogrzewania pionowo, pod kafelkami, może wydawać się dziwnym pomysłem, w praktyce ma on wiele zalet. Dlatego warto się zastanowić, czy i w swojej łazience nie wykonać elektrycznego ogrzewania pod ścianą.
Czytaj więcej
Fotowoltaika = elektryczne ogrzewanie podłogowe za darmo
Panele fotowoltaiczne nadal cieszą się dużą popularnością. Jednak coraz większy nacisk kładzie się na wykorzystywanie wytworzonej energii od razu na własne cele – bez jej przesyłania do sieci energetycznej. W jaki sposób można zoptymalizować pracę domowej elektrowni słonecznej?
Czytaj więcej
Ogrzewanie podłogi pod mroźnią | Jak to działa?
W mroźniach utrzymuje się temperaturę nawet do -20°C. Może ona przenikać do dolnych elementów budynku, a także do gruntu, powodując przemrożenia. Efektem takiego procesu będą wysadziny zmarzlinowe, powstające na podłodze mroźni. W jaki sposób chronić posadzkę przed zniszczeniem?
Czytaj więcej
pixel